DS 5

Cena od 766 900 Kč
Možnost rozšíření záruky až na 5 let
Ano
Výhodné financování
Ano

Exteriér DS5 přináší nový pohled na luxus

Citroën DS5 ztělesňuje to nejlepší z umu konstruktérů a designérů francouzské automobilky CITROËN. Osobitost vozidla se opírá nejen o to, co je pro značku CITROËN tradiční, ale i o inovativní řešení. Kvalita a vytříbenost se odráží v každém detailu. Podmanivé vypracování temperamentních tvarů, plynulá a čistá linie vozu překvapí jak svým stylem, tak svými rozměry. Charakteristickým znakem vnějšího tvaru je chromovaná protáhlá lišta sahající od špiček světlometů až po přední okna. Vůz nabízí ostře řezaný pohled, zvýrazněný specifickými světlomety s LED diodami a neotřelý a novátorský chromovaný dekor přídě zaoblený do tvaru šavle i zpracování zadního spojleru dodávají vozu elegantní vzhled. Citroën DS5 Vám představuje jedinečné umělecké dílo aerodynamických tvarů.

Naprosto neobvyklý interiér

I když osobitost tohoto vozu čiší už z vnějšího stylu, po nasednutí se spustí vaše představivost naplno! Nejtypičtějším prvkem je střecha kokpitu, která čerpá inspiraci ve světě letectví. Prosklená střecha je rozdělená do 3 světelných „šachet“, které vám ve dne i v noci nechají vychutnat naprosto nevídanou a osobitou atmosféru! Sofistikovaný design se promítá i ve výjimečném propracování sedadel, jimž byla věnována maximální pozornost. Koncepce Citroën DS5 počítá s pěticí plnohodnotných míst a s objemným zavazadlovým prostorem, kde autoři mysleli především na řidiče: široká středová konzola s malou pákou převodovky, obepínající palubní deska, téměř vertikální volant s velkou středovou plochou… Místo řidiče připomíná kupé třídy Gran Turismo! Po pohodlném usednutí máte hlavní ovladače hned po ruce – díky dvěma středovým konzolám, z nichž jedna je nízko u podlahy a druhá na stropě. Ovladače ve formě tlačítek, koleček a páčkových spínačů lákají k použití. Představivost tu má mnoho stimulů.

Citroën DS5 je jednoduše intuitivní

Zdá se, jakoby byl Citroën DS5 obdařen všemi pěti smysly. Vůz totiž díky funkci hands free přístupu a startování vozu rozpozná řidiče, jakmile se přiblíží, a usnadní tak přístup do vozu všem cestujícím. Pouhý dotek kliky dveří stačí k otevření vozidla a k rozsvícení LED diod, které postupně oživí interiér kabiny. K nastartování vozu pak jen stačí stisknout tlačítko START. Díky pojetí horní středové konzole se budete ve Vašem voze cítit jako kapitán v pilotní kabině letadla. Umístění, tvary a ovládání tlačítek k tomu přímo vyzývají. Na dosah ruky najdete tlačítka systému CITROËN eTouch. Jedná se o balíček nových služeb zahrnujících především volání na tísňovou linku nebo asistenční službu s lokalizací. Trojice střešních oken „kokpit Citroën DS5 “, které dominují střeše vozu, zalévají interiér nevídaným osvětlením, jak ve dne, tak v noci.

Citroën DS5 na videu

Citroën DS5 interiér a exteriér na videu