Citroën DS 7 Crossback

Možnost rozšíření záruky až na 5 let
Ano
Výhodné financování
Ano

Vizionářské SUV, které poznamená svou dobu

Automobil DS 7 Crossback nastartoval druhou generaci modelů značky DS. Citroën vytvořil technologicky silné a designovo moderní SUV světové úrovně se špičkovou výbavou a typickými črty modelů DS. „Vůz DS 7 Crossback okouzlí průkopníky, fanoušky nejnovějších trendů, sportovce a milovníky umění ... Proste zákazníky, kteří hledají nové automobilové zkušenosti a jedinečné emoce.“ Éric Apode, produktový a vývojový ředitel značky DS Automobiles.

Dokonalá alchymie mezi výkonem a elegancí

V přední části vozu můžeme vidět již tradiční masku DS WINGS a taky logo DS, které je umístěné uprostřed novo nadizajnované mřížky s diamantovým efektem, okolo které se lemuje šestiúhelníkový tvar masky chladiče. Již od vzniku značky DS se klade důraz na výrazný světelný podpis auta ve dne i v noci. Proto má na noc DS 7 Crossback světlomety DS ACTIVE LED VISION, které se po otevření rozsvítí purpurově a otočí o 180°. Přes den vertikální světla připomínají perlový náhrdelník, takže si člověk může tento nový vůz značky DS jen těžko zaměnit. Co se týče zadních světel, je zde technologie 3D Full LED, která vytváří trojrozměrný motiv šupin dle vzoru koncepčního DS E-Tense.

Avantgardní interiér

Vnitřek automobilu unikátně nabízí až dva 12palcové displeje. První se používá jako multimediální rozhraní, přes které se ovládá DS Connect a Mirror Screen. Druhý slouží jako digitální sdružený přístroj. Oba jsou graficky na velice vysoké úrovni a ovládání je samozřejmě dotykové a ohromně jednoduché.

Celkově je možné vybrat si až z 5ti možných variant interiéru. Každý z nich oslavuje Paříž, kolébku modelů DS: Bastila, Rivoli, Faubourg, Opera a Performance Line z řady vozů GT. Na výrobu jsou používány ty nejkvalitnější materiály jako Alcantara®, tlačená kůže, pravé dřevo či kůže Nappa, které vytváří dohromady velmi příjemnou atmosféru. Dizajnéři se také vyřádili na volantu, který krom toho, že je potažený kůží po stranách, může být potažený i ve středu na krytě airbagu. V jedné variante interiéru může být středové kolečko dokonce poseté krystaly.

Ve voze se pak objevuje i prvek jako zpracování Bracelet s perlovým prošitím u sedadel, palubní desky a dveřních panelů. Zajímavostí jsou taky exkluzivní pohyblivé hodinky B.R.M E180 na palubní desce, které po nastartování vozu DS 7 Crossback vyskočí z pouzdra a otočí se.

Klasika, hybrid i elektrika

Model bude nabízen s pěti dynamickými motori: 3x benzínový (THP 225 S&S s automatickou osmistupňovou převodovkou EAT8, THP 180 s automatickou osmistupňovou převodovkou EAT8 nebo PureTech 130 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou) a 2x dieselový (BlueHDi 130 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou nebo BlueHDi 180 S&S s automatickou osmistupňovou převodovkou EAT8). Navíc bude k dispozici jak ve výkonné hybridní verzi, tak i v elektrické, které se dočkáme na jaře roku 2019.

Osmistupňová převodovka je novinka, která přináší úsporu paliva o 4% oproti předchozí šestistupňové variantě díky systému Stop & Start (možnost spustit až do rychlosti 3km/h) a snížení hmotnosti o cca 2 kg. Navíc je zde přístup k Advanced Traction Control ve špatně jízdných podmínkách.

S DS 7 Crossback budou zácpy a dálnice příjemnější

Má totiž zabudovaný systém DS Connected Pilot, který do rychlosti 180 km/h (dle legislativy dané země) umožňuje upravovat rychlost podle vepředu jedoucího vozidla pomocí systému ACC Stop & Go (Adaptive Cruise Control). Navíc drží vůz v správném jízdním pruhu díky systému LPA (Lane Position Addist) a dokonce umí rozlišit i plnou a přerušovanou čáru. Těmito dovednostmi dokáže odbřemenit řidiče (např. v kolonách nemusí vůbec startovat – automobil to udělá pohodlně za něj).

Systém DS SAFETY: seskupení bezpečnostních funkcí


  • DS Night Vision – Pomáhá řidiči ve tmě pomocí ultračervené kamery umístněné vepředu vozu, kdy potenciální nebezpečí zobrazí výrazně na displeji.
  • DS Driver Attention Monitoring – Pomocí infračervené kamery nad volantem a kamery v horní části čelního skla ve dně v noci systém hlídá jestli oči, obličej a pohyby hlavy nesignalizují únavu. Pokud ano, automaticky spustí zvukový signál a na hlavním displeji se zobrazí výstražná zpráva.
  • DS Active LED Vision – Zvyšuje bezpečnost řidiče i posádky za pomoci pěti režimů: Parking, Town Beam, Country Beam, Motorway Beam a Adverse Weather.
  • Navíc DS Safety disponuje aktivním sledováním mrtvých uhlů, automatickým nouzovým bržděním a systémem snímání dopravních značek s uvedením rychlosti.

Čím dalším může vůz příjemně překvapit?


  • DS Active Scan Suspension – Systém odpružení, který pomocí kamery odhaluje nedokonalosti na vozovce 5m před vozem a v případě potřeby působí na všechny 4 tlumiče.
  • Zvuková aparatura – Model DS je vybaven exkluzivní technologii Focal Electra® se systémem Hi-fi Premium, kterou tvoří dohromady 14 reproduktorů chytře rozmístěných po celém interiéru.
  • DS Park Pilot – Systém samostatního parkování. Řidič nemusí ovládat volant ani pedály, stačí jenom jet méně než 30 km/h a auto si i samo vybere místo dle svých rozměrů. Tehdy už si jenom zvolíte, či chcete podélné nebo svislé parkování a podržíte tlačítko Park.

DS 7 Crossback na videu: