Citroën C5 Tourer

Cena od 599 900 Kč
Výhodné financování
Ano
Možnost rozšíření záruky až na 5 let
Ano

Prostor a modularita

Dynamická a elegantní karoserie modelu C5 Tourer v sobě skrývá mimořádně objemný zavazadlový prostor doplněný o četné praktické detaily a množství úložných prostorů. Některé verze Citroënu C5 Tourer jsou vybaveny praktickým, elektricky otevíratelným víkem zavazadlového prostoru, jež je navíc doplněno funkcí paměti úhlu otevření. O prostornosti Citroënu C5 Tourer svědčí i rozměry a objemové parametry: standardní udávaná hodnota činí 505 litrů pod krytem zavazadlového prostoru, šířka mezi podběhy kol je 1 115 mm a maximální výška zavazadelníku dosahuje 851 mm. Samonavíjecí kryt zavazadlového prostoru uchrání věci uložené v zavazadelníku před zvědavými okolními pohledy. Užitečným doplňkem je i výsuvná vertikální síť, která zabrání v případě prudkého brzdění vniknutí předmětů ze zavazadelníku do přední části vozu a ochrání tak cestující před případnými úrazy. Korpus vertikální sítě může být uchycen na opěradle zadní lavice nebo za první řadou sedadel za předpokladu, že je zadní lavice sklopená. Abyste podlážku zavazadlového prostoru dostatečně ochránili před zašpiněním nebo poškozením, je Vám z nabídky Příslušenství k dispozici odolná a praktická vana do zavazadlového prostoru. V rámci Příslušenství můžete zvolit i praktický nosič na kola. Nezbytnou součástí výbavy Vašeho vozu jsou i podélné střešní nosiče, které oceníte zejména při nutnosti přepravit objemné předměty, nebo je-li Vašich zavazadel více, než jste čekali. U stojícího vozidla Citroën C5 Tourer vybaveného odpružením Hydractive III+ lze pomocí ovladače umístěného na pravé straně zavazadlového prostoru snižovat nebo zvyšovat hranu zavazadelníku v rozmezí přibližně 6 cm v obou směrech. Po nastartování automobilu se světlá výška automaticky vrátí do standardní jízdní polohy.

Citroën C5 Tourer - Bezpečnost především

Četné prvky aktivní i pasivní bezpečnosti, prvky podpory řízení, neustálá kontrola a vyhodnocování jízdních parametrů, ochrana všech cestujících, ochrana vozu před vniknutím a odcizením… Máme pokračovat? Bezpečnost je zkrátka u Citroënu C5 Tourer na prvním místě. I struktura karoserie byla konstruována tak, aby absorbovala energii nárazu spodní a vrchní částí a splnila tak i nové náročné normy týkající se ochrany chodců a tlumení následků případných čelních i bočních nárazů. O bezpečnost jízdy se starají i další elektronické systémy a snímače jako například detektor stavu tlaku vzduchu v pneumatikách, který neustále měří tlak nahuštění všech čtyř kol a v případě poklesu tlaku v kterékoli z pneumatik okamžitě upozorní řidiče akustickým a vizuálním signálem. K vyššímu pohodlí a bezpečnosti přispívá i automatická elektrická parkovací brzda doplněná o funkci pomoci při rozjezdu ve svahu (Hill Start Assist), která se automaticky zatáhne při vypnutí motoru a při rozjezdu se postupně uvolní. Může být rovněž ovládána ručně pomocí páčky umístěné na středové konzole a lze ji případně i deaktivovat. K ochraně dětí přispívají nejen úchyty Isofix, ale i dětská autosedačka „Romer Duo“, která je k dispozici v rámci Příslušenství. Tato autosedačka je vhodná pro děti od 9 do 18 kg a je zárukou bezpečného a pohodlného cestování. Krom standardního osvětlení zavazadlového prostoru je Vám na vybraných verzích modelu Citroën C5 Tourer k dispozici i přenosná samonabíjecí kapesní svítilna umístěná v levé části zavazadelníku, jež Vám dokáže při plném nabití sloužit až 45 minut.

Posílená ochrana

Jak se vyvarovat nehodě a jak docílit co největší bezpečnosti, byly aspekty, které měli konstruktéři při vývoji modelu Citroën C5 Tourer stále na zřeteli. Funkce Intelligent Traction Control (ITC) zvyšuje bezpečnost a zlepšuje jízdní vlastnosti na zasněžených, zamrzlých nebo mokrých cestách. Na základě vyhodnocení typu povrchu a pokrývky (sníh, námraza, mokro) a sklonu vozovky umožní ITC střídavý prokluz hnaných kol samostatně pro pravou a levou stranu. Aby se předešlo nehodám způsobeným sníženou pozorností řidiče, reaguje systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu (AFIL) na každé neúmyslné vybočení. Jestliže vozidlo vybočí ze svého jízdního pruhu při rychlosti vyšší než 80 km/h, snímače umístěné po obou stranách ve spodní přední části vozidla zjistí přejetí podélné dělicí čáry a upozorní řidiče. V případě nárazů jsou cestující chráněni až devíti airbagy, které se okamžitě rozprostřou po vnitřním prostoru vozidla. Řidiče, který je nejvíce vystaven následkům případné dopravní nehody, chrání dodatečné bezpečnostní prvky, mezi něž patří kolenní airbag nebo sloupek řízení, který se v případě nehody zatáhne o 5 mm. Součástí standardní bezpečnostní výbavy Citroënu C5 Tourer je samozřejmě systém zabraňující zablokování kol (ABS), elektronický rozdělovač brzdného účinku (EBD), elektronický brzdový asistent (EBA) vyvíjející dodatečný brzdový tlak, aby byla brzdná dráha vozu snížena na minimum, systém jízdní stability (ESP) umožňující automaticky provádět korekce brzdění a otáček motoru při průjezdu zatáčkou, má-li vozidlo tendenci k přetáčivosti nebo nedotáčivosti. Systém změření volného místa pro parkování automaticky napomáhá řidiči při hledání místa k zaparkování. Stačí aktivovat funkci stisknutím ovladače umístěného na palubní desce a pomocí směrového světla určit stranu, na níž má řidič úmysl zaparkovat. Krom automatické elektrické parkovací brzdy, dodávané standardně pro verze vybavené odpružením Hydractive III+, je vůz vybaven i systémem pomoci při rozjezdu ve svahu, který dočasně podobu až sekund vyvíjí brzdový tlak a ponechá Vám dostatek času pohodlně přesunout nohu z brzdového pedálu na pedál plynu. Pro Citroën C5 Tourer je bezpečnost šestým smyslem.

Citroën C5 Tourer na videu