Citroën C5

Cena od 579 900 Kč
Možnost rozšíření záruky až na 5 let
Ano
Výhodné financování
Ano

Tvůrčí design C5 ve znamení čistých a plynulých linií

Citroën C5 je víc než jen okouzlující Sedan, Citroën C5 je především…CITROËN. Při pohledu zepředu dokládají nesporný charakter limuzíny nejen široká maska chladiče, ale i prodloužené světlomety. Půvabná křivka karoserie sestupující k elegantní zádi jen dotváří celkový dojem velkoryse řešeného a přívětivého prostoru. Citroën C5 je na silnici jako doma, neochvějně polyká kilometry, jeho terénem je celý svět a jízda je jeho vášní. Rád se s Vámi o svou vášeň podělí! Nenechte se pobízet… Navigace ve výbavě Citroën C5, který byl zkoncipován tak, aby dokázal předjímat očekávání svých majitelů, nabízí vynikající potěšení z jízdy a komfort. Můžete si vybrat mezi dvěma navigačními systémy NaviDrive D nebo Navigací MyWay. Díky technologii Wifi On Board můžete zůstat připojeni i na internet. Toto zařízení, které je Vám k dispozici v rámci nabídky Příslušenství, umožní současně připojit několik multimediálních zařízení (notebooky, herní konzoly nebo multimediální přehrávače).

Citroën C5 – požitek z jízdy

Citroën C5 je vůz výrazného charakteru, který je synonymem elegance a dynamického stylu. Model C5 šikovně osciluje mezi estetikou a nekonformismem a vytváří souznění mezi inovativním a reativním designem, jenž je pro značku CITROËN příznačný. Osobitost, která se projeví ihned po usednutí za volant. Místo řidiče bylo až do nejmenších detailů navrhováno s vědomím maximálního pohodlí a splní všechny náročné požadavky na něj kladené. Volant s pevným středem je osazen sdruženými ovladači, které jsou díky podsvětlení dobře viditelné i v noci. Nejčastěji používané ovladače pro pohodlnou jízdu jsou umístěny na vnějším okraji volantu, takže jsou stále na dosah ruky. Elektricky ovládané sedadlo řidiče je zároveň vybaveno pamětí nastavení polohy, jejíž ovládání se nachází na obložení panelu dveří, a umožňuje vyvolání nastavení polohy sedadla a automatické klimatizace pro dva řidiče. Požitek z jízdy umocňuje i originálně ztvárněný „světelný podpis“ vozidla doplněný o LED diody integrované do předních světlometů.

Interiér vozu

CITROËN je si vědom toho, že komfort je jedním ze základních parametrů zpříjemňujících cestování ve voze, a proto je pohodlí v hodnotném interiéru modelu C5 všudypřítomné. Četné prvky komfortní výbavy oceníte zejména při dlouhých a náročných cestách. Při otevření dveří se může sedadlo řidiče díky funkci automatického posunu dozadu odtáhnout od volantu. Jakmile je klíček vložen do zapalování, sedadlo se vrátí do své původní polohy. Celkový obraz pohodlí dokresluje i volba čalounění a volba úrovně výbavy s použitými kvalitními materiály. Vůz myslí zároveň i na cestující vzadu, jimž zpříjemní cestu nejen pohodlná trojmístná lavice s optimálním sklonem opěradla, ale i výškově nastavitelné opěrky hlavy nebo středová loketní opěrka. Skutečnost, že místa pro nohy budou mít cestující vzadu dostatek, je už jen završením příjemného zážitku z jízdy.

Náprava a odpružení

Pro dokonale pohodlnou jízdu a jisté a dynamické chování vozu za jakékoliv situace je Citroën C5 dodáván se dvěma různými systémy odpružení, které využívají přední víceprvkovou nápravu se dvěma trojúhelníkovými rameny a zadní víceprvkovou nápravu. Klasické odpružení „Métallique“ zajišťuje vynikající prožitek z jízdy a dynamické řízení. Odpružení Hydractive III+ poskytuje maximální pohodlí nejen na standardním povrchu, ale i v zatáčkách nebo na cestách horší kvality.

Motorizace Citroënu C5

Společnost CITROËN měla při vývoji svých vozů vždy na paměti životní prostředí a jeho ochranu, aniž by ovšem tento aspekt negativně ovlivňoval potěšení z jízdy. V souladu s uvedenou koncepcí jsou i specifické technologie nesoucí souhrnné označení Airdream, k nimž se řadí i mikrohybridní technologie e-HDi. Kombinace motoru HDi s pružnou manuální 6-st. pilotovanou převodovkou, systému Stop & Start nové generace a zařízení pro zpětnou rekuperaci energie při brzdění umožňuje omezit spotřebu a snížit emise CO, aniž by byly jakkoli dotčeny jízdní vlastnosti.

Nový Citroen C5 na videu

Další video nového Citroenu C5