Citroën C3 Aircross

Možnost rozšíření záruky až na 5 let
Ano
Výhodné financování
Ano

Nové kompaktní SUV-B by mělo být nástupcem modelu C3 Picasso. Dle automobilky jde o nejprostornější model ve svém segmentu. Inspirace pro jeho vznik byl koncepční C-Aircross, představený začátkem roku 2017. Tento moderní skvost v sobě určitě nezapře DNA značky Citroën či základní rysy modelů SUV.

Do terénu či do města? Obojí!

Robustný, bezpečný no zároveň mrštný – to je jeho základní charakteristika. A3 Aircross se svými parametri – délkou 4,15 m, šířkou 1,76 m a výškou 1,64 m - může pohodlně do všech typů terénů, a to zejména díky velkým kolům, funkci Grip Control a systému Hill Assist Descent. To mu umožňuje přizpůsobit pohyb předních kol terénu, dokáže si tedy udržet rychlost i při prudkém klesání, kde doslova plouží v stabilné rychlosti kolem 3 km/h.
Ve městě bude ovšem taky králem silnic! Svou mrštnost předvede díky systému Park Assist a režimu Top Rear Vision, díky kterým bude parkování zábavou. 7“ dotykový display je totiž propojený se zpětnou parkovací kamerou a vy tedy můžete pohodlně sledovat prostor za vozem v úhlu 180 stupňů.

Výrazný, svěží a originální vzhled

K dispozici je množství barev, které si můžete nakombinovat dle vlastní představivosti. 8 odstínů karoserie, 4 odstíny střechy a 4 balíčky Packs Color dělají až devadesát možných kombinací exteriéru. V rámci interiéru pak můžete vybírat z pěti možných variant: standardní, Metropolitan Grey, Urban Red, Hype Mistral a Hype Colorado.

Při pohledu na přední část vozu je jasné, odkud pochází design automobilu – je zde dvouúrovňový světelný podpis typický pro nové modely Citroën. V zadní části pak najdeme kromě výrazných ramen, která zdůrazňují propracovaný charakter a šířku SUV i světla s 3D efektem, podobně jak u modelu C-Aircross. Boky vozu pak disponují širšími blatníky a prahovými lištami, které chrání před drobnými nárazy.

Až 5 výkonných motorů

Automobilka Citroën slibuje bezproblémové cesty na dlouhé vzdálenosti, k čemu vozidlu pomůže široká škála výkonných a úsporných motorů, kde je možnost vybrat si buď variantu benzín PureTech nebo diesel BlueHDi. Obojí má svá specifika. U benzínových motorů je k dispozici systém Stop & Start, který je spojený s automatickou převodovkou EAT6. Dieselový BlueHDi 120 je zas dodáván s šestistupňovou manuální převodovkou.

Čím se ještě může nový C3 Aircross pochválit?

  • Otevíratelné střešní okno dlhé téměř 1 m, ovládátelné dvěma elektrickými tlačítky (+ možnost nastavit úroveň sluneční clony)
  • Zavazadlový prostor nabízí až 410 l prostoru s možností navýšení buď na 520 l při posunutí zadních operadel zcela vpřed, nebo až 1 289 l objem po úplném sklopení
  • Barevný head-up display
  • Bezdrátové nabíjení telefonu ve středové konzoli vepředu vozidla pomocí indukčního napájení
  • Možnost ovládání smartphonu skrze 7" dotykový display s funkcíMirror Screen (+ podpora Apple CarPlay či Android Auto)
  • Automatické přepínání dálkových světel vám při noční jízdě umožňuje soustředit se pouze na řízení
  • Systém rozpoznání dopravního značení umožňuje přizpůsobit se aktuální situaci na cestách
  • Multifunkční kamera v horní části čelního skla s funkcí Active Safety Brake rozezná abnormální chování okolních vozů a dokáže okamžitě reagovat zpomalením z 85 km/h až na 5 km/h
  • Navigace nové generace Connect Nav disponuje vždy aktuálními mapovými podklady TomTom
  • Služba Citroën Connect Box vás spojí se specializovanou asistenční platformou umožňujíci zavolat pomoc v případě poruchy či nehody

Citroën C3 Aircross na videu: