Citroën Grand C4 SPACETOURER

Cena od 484 900 Kč
Možnost rozšíření záruky až na 5 let
Ano
Výhodné financování
Ano

Nový Citroën Grand C4 Picasso vychází z konceptu Technospace a stojí na špičkové odlehčené platformě EMP2.

Nový Citroën Grand C4 Picasso změnil rozměry

Nový Citroën Grand C4 Picasso je dlouhý 4,59m dlouhý, 1,83m široký a 1,63m vysoký. Přední a zadní převis vozu se podařilo zkrátit a naopak rozvor kol narostl na 2,84m. Z nového Grand Picassa se tak stává nejprostornější vůz ve své kategorii. Díky nové platformě EMP2 je nová verze vozu v průměru o 100kg lehčí, než verze předchozí.

Nový a lákavý zevnějšek

V nabídce bude celkem osm barev karoserie a tři typy litých kol o průměru 16, 17 a 18 palců. Příď vozu je řešená velmi moderně. Úzká horní světla jsou doplněna o spodní svítilny a maska chladiče je rozdělena na dvě části úzkou horní štěrbinou, která dodává masce vozu až umělecký vzhled. Zajímavým detailem je i střešní oblouk spojující boční sloupky. Zadní část je u nového Citroënu Grand C4 Picasso zdobena LED světly s 3D efektem a koncové světlomety tvoří písmeno C.

Pohodové svezení

Nový Citroen C4 Grand Picasso je prostorný vůz se sedmi plnohodnotnými místy pro cestující. Sedačky zdobí asymetrický motiv, který evokuje pocit pohodlného sezení na širokém gauči. Interiéru na luxusu přidává i světlá kůže Nappa použitá na polstrování. Tradičně prosklená plocha prostorné kabiny má neuvěřitelných 5,7 m2. Sedadla třetí řady se dají buď sklopit, nebo jednoduše vytáhnout, čímž se zvýší zavazadelník vozu až na 700l.

Motory se sníženou spotřebou

Nový Grand Picasso bude možné pořídit s naftovými motory e-HDi 90 s nízkou spotřebou a emisemi 98 g/km, e-HDi 115 a BlueHDi 150, který splňuje normu Euro 6 pomocí vstřikování AdBlue před katalyzátor, což snižuje především emise oxidu dusíku. Z převodovek si budete moci vybrat buď manuální, nebo automatickou převodovku ETG6. Dá se předpokládat, že Nový Citroën Grand C4 bude i s nabídkou benzínových motorů.

A jaké technologie vůz nabídne?

Vůz bude vybaven kamerovým systémem hlídajícím vzdálenosti okolo vozu, monitorování mrtvého úhlu či hlídáním jízdy v pruhu. Na palubní desce nejdeme dva displeje – jeden z nich zobrazuje všechny potřebné informace řidiči a druhý slouží jako ovladač většiny systémů ve voze. V kabině je i USB konektor, zásuvka s měničem na 220 voltů, LED lampičky a pod druhou řadou sedadel i praktické schránky v podlaze. Za zmínku stojí i služba Citroën eTouch, která je napojena na síť GSM a dokáže zavolat pomoc včetně lokalizace vozidla. Citroën si zkrátka jako vždy zakládá na bezpečnosti pomocí moderních technologií.

Nový Citroën Grand C4 Picasso na videu

Nový Citroën Grand C4 Picasso delší video

Nový Citroen C4 Grand Picasso 2015 video z autosalonu Paříž