Aktuality

06.06.2016

Známe rizika koupě vozu z komise

Věděli jste, že některé prodávané vozy nejsou ve vlastnictví autobazaru? Jedná se o komisní prodej, kdy majitelé vozů za poplatek využívají prodejní plochu autobazaru. V tom spočívá kámen úrazu, jelikož komisní prodej se řídí zcela jinými pravidly.

Největší riziko komisního prodeje je omezená šance na reklamaci vozu. Běžně se totiž stává, že majitelé vozu odmítnou komunikovat a skryté vady si musí nakonec nechat nový majitel opravit za vlastní náklady.

Jistě namítnete, že se v případě problémů můžete bránit soudní cestou. Bude vám to stát však za to? Vezmeme-li do úvahy náklady na soudní řízení, právníka a akceschopnost českých soudů, většině majitelů to vzdá. Raději spolknou hořkou slinu a servis zaplatí ze svého.

Spolehlivé autobazary vás nikdy takto nepodvedou a vždy budou chtít dostát svého dobrého renomé a se závadou vám pomohou.

f

U komisního prodeje nemáte záruku, že kupovaný vůz není kradený, nemá stočený tachometr či jinou skrytou vadu.

To se vám s kvalitním autobazarem stát nemůže. Například námi nabízené ojeté vozy jsou vždy maximálně prověřené, mají zdokumentovanou historii i záruku na vady.

Při komisním prodeji nemáte nikdy jistotu, že se vám majitel zaručí za skryté vady.

U solidního autobazaru máte obvykle na skryté vady záruku dva roky.

f

Není výjimkou, že autobazar nemá dostatečně zjištěnou totožnost majitele. Kupující pak přesně neví, na koho se obrátit a kde reklamovat.

To u prodeje vozu ve vlastnictví autobazaru nehrozí, jelikož znáte a můžete si být stoprocentně jistý solventností prodávajícího.

Můžete namítnout, že jste ale přeci kupovali vůz v autobazaru. Pokud se jedná o komisi, mějte na paměti, že za vůz autobazar neručí, jelikož nevystupuje jako prodávající.

Komisnímu prodeji se také věnoval pořad Černé ovce na České televizi.

K tématu dále doporučujeme přečíst:


Koupit nové nebo ojeté auto?
10 omylů při nákupu ojetého auta
Známe rizika koupě vozu od soukromé osoby


Kupujte prověřené vozy


Problédnout nabídku ověřených ojetých vozů se zárukou >>


Všechny aktuality