Aktuality

05.09.2017

Vznik a směrování DS modelů

Skupina PSA je mateřskou společností 3 značek automobilů - Citroën, DS a Pegueot. DS byla poprvé uvedena na trh jako luxusní prémiová podznačka Citroënu v roce 2009. Prvotní myšlenkou bylo uvedení prémiové řady, proto se také designéři inspirovali u ikonického modelu Citroënu DS. Vedle vozů pro masy tak vyjeli z linek také vozy pro vyšší třídu. DS také původně znamenalo Different Spirit nebo také Distinctive Series. Samotné DS se navíc ve francouzštině vyslovuje déesse, což znamená bohyně.

První model DS byl inspirací pro samostatnou značku


Fotografie na oficiálním webu značky DS jasně vyjadřuje jejich inspirací u historicky prvního modelu DS.
Toto auto zachránilo život Charlesi de Gaulle, o tom už jsme mimochodem také psali. Stejně tak se modely DS staly nejčastějšími automobily, ve kterých jezdí francouzští prezidenti.

Značka DS má na kontě zatím 7 různých modelů


Od založení značky vyjely z továrních linek tyto modely:

  • DS 3

  • DS 4

  • DS 4S

  • DS 5

  • DS 5LS

  • DS 6

  • DS 7 Crossback

Citroen DS3 byl v Top Gearu zvolen autem roku 2010


Designéři se u DS 3 inspirovali autem CItroën DS 3 Inside. Co udělalo z DS3 bestseller je jeho personalizace pro každého zákazníka - můžete si navolit kombinaci střechy a karoserie z 38 různých barev.


Citroen DS3

DS 4 získala 1. cenu za design od prestižního motoristického časopisu Auto Bild


Luxusní kompakt je 2. modelem značky DS. Designéři se viditelně inspirovali u C4 od Citroënu. Motor DS 4 je ale dostupný s technologií Start&Stop a má další vyspělé technologické vychytávky. Auto získalo několik cen za design, kromě prestižního ocenění od Auto Bild, to byla také cena za nejkrásnější auto roku.


Citroen DS4

Citroën DS 4 si můžete vyzkoušet na vlastní kůži.

DS 5 vychází z Citroën C-SportLounge


Auto nabízí velmi unikátní interiér, který se zalíbil i francouzskému prezidentu F. Hollandovi. Luxusní zážitek těžko popíšeme slovy, můžete si DS 5 přijít vyzkoušet. Díky technologii hands free vás auto rozpozná, jakmile se přiblížíte. Po otevření se rozsvítí diody pro snadné nastoupení i za tmy. A co teprve pocit při řízení? Luxusní volant, prosklená střecha.


Citroen DS4

Vyzkoušejte si testovací jízdu zdarma.

DS se rozrostla i na čínský trh


Od roku 2014 se vytvořila v čínském Shenzenu dealerská firma pro Čínu - Changan PSA. Například modely DS 5LS a DS 6WR se jinde na světě neprodávají. Pokud však máte zájem o DS modely, které jsou v současnosti dostupné na českém trhu - ozvěte se nám a přijeďte na prohlídku.

Všechny aktuality