Aktuality

04.11.2015

Vyjádření Citroën ke kauze emisí a spotřeby

Skupina PSA Peugeot Citroën zákazníkům garantuje, že vozy splňují emisní normy a ujišťuje, že ve vozech nikdy nebyl nainstalován žádným softwarem nebo zařízením umožňujícím odhalit test a aktivovat zařízení pro likvidaci škodlivin včetně oxidy dusíku, které by bylo při řízení v reálném provozu nečinné.

Zároveň automobilka rozšiřuje spolupráci s nezávislým orgánem, který bude pravidelně zveřejňovat údaje o reálné spotřebě paliva. Výsledkem má být maximální transparentnost vůči našim zákazníkům.

Ekologie a inovace na prvním místě


Citroën patří k prvnímu výrobci automobilů, který začal do všech svých osobních vozidel s dieselovým motorem Euro6 používat technologii selektivní katalytické redukce (SCR) „BlueHDi“. Tento systém likvidace škodlivin, pro který skupina podala přibližně sto patentů, je uznáván v mnoha publikacích jako nejúčinnější technologie zpracování NOx.

Skupina PSA Peugeot Citroën ve stejném duchu začala používat filtr pevných částic o 11 let dříve, než se stal po zavedení normy Euro 5 v lednu 2011 povinným pro všechny výrobce automobilů.


Všechny aktuality