Aktuality

11.04.2016

Vyhněte se zbytečným chybám u STK

Majitelé vozů dělají u STK stále stejné zbytečné chyby, které se podílejí na tom, že kontrolu musí skládat na více pokusů. V dnešním článku vám poradíme, jak se chybám vyhnout.

Před návštěvou STK si zkontrolujte, zda máte v dokladech napsanou aktuální výbavu. Typicky se zapomíná na tažné zařízení či jiný rozměr pneumatik. Pokud výbava nebude odpovídat dokladům, STK nesložíte.
S dokumenty souvisí i povinnost přinést k STK malý a velký technický průka.

Kontroloři dokáži odpustit drobné závady (spadající do kategorie A) jako například nefunkční žárovka světla, nefunkční ostřikovač, stěrač či prošlá lékárnička.Co budou na STK kontrolovat?


0. Identifikace vozidla
1. Brzdové zařízení
2. Řízení
3. Výhledy z vozidla
4. Svítilny, světlomety, odrazky a elektrická zařízení
5. Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav
6. Podvozek a části připevněné k podvozku (včetně stavu karoserie)
7. Jiné vybavení (lékárnička, trojúhelník a podobně)
8. Obtěžovaní okolí (například emise, hlučnost)

U STK neprojdou ani dodatečné zásahy na vozu, které dle zákona na voze nemohou být nainstalovány. Typicky jde o zatmavovací folie či různé tunningové úpravy vozu.

Před technickou kontrolou doporučujeme sundat kryty kol, vyndat náklad z kufru, umýt auto a očistit je od nánosů bahna, zkontrolovat funkci světel, kontrolek a bezpečnostních pásů.

Nechcete se s STK zaobírat?


Nechte to na nás a využijte službu předběžné přípravy na STK, kdy vám vůz zkontrolujeme a připravíme na absolvování technické kontroly.


Všechny aktuality