Aktuality

08.12.2014

Vybíráme ideální rodinný vůz

Nákup rodinného automobilu významně zatíží rodinný rozpočet. U rodinného vozu nehraje až takovou roli zrychlení či maximální rychlost, ale důležitá je především bezpečnost, spolehlivost či velikost zavazadlového prostoru.

Prioritní je bezpečnost


U rodinného automobilu by měla být vždy na prvním místě bezpečnost. Obecně lze říct, čím novější a čím větší vůz je, tím by měl být bezpečnější. Ve výbavě nakupovaného vozu by neměly chybět základní bezpečnostní prvky jakými jsou airbagy, ABS či EPS protismykový systém.
Citroën C4 Aircross

Větší rozměry se upotřebí


V kategorii rodinných vozů vládnou osobní automobily v kombi provedení, MPV či SUV. Tato kategorie má pozitiva v dostatečně velkém vnitřním i zavazadlovém prostoru, umožnující převoz autosedaček, kočárků či zavazadel na rodinnou dovolenou. Nevýhodou může být vyšší spotřeba a horší parkování.

Bohatá výbava zaujme


Pro rodinné vozy jsou nesmírně důležité ISOFIXy umožnující snadné uchycení dětské autosedačky v automobilu. Za základní výbavu se dále považuje elektrické stahování oken, posilovač řízení, bezpečnostní prvky či klimatizace.
citroen berlingo

Šetříme s ekonomickým provozem


Pokud najezdíte ročně více než 30 tisíc kilometrů, doporučujeme se podívat po kategorii dieselových motorů. Ty jsou sice nákladnější na pořízení a na servis, ale jejich provoz je levnější. Více informací se také dočtěte v článku Neničíte si váš dieselový motor?.Doporučené modely:
Další zajímavé články:
Všechny aktuality