Aktuality

08.08.2017

Jedete přes léto do Paříže? Stavte se u Citroënu na Champs-Elysées

Paříž je nejromantičtější místo na světě. Ať už tam pojedete kvůli Eiffelovce, zásnubám nebo si užít francouzského jídla, zastavte se také v C-42 Citroënu. Na jednom z nejznámějších bulvárů francouzského velkoměsta navštivte showroom francouzské značky Citroën. Champs-Elysées láká k nákupům, ale vy se běžte podívat na auta a novou letní kolekci.... více»


02.08.2017

Letos se legendární C2V potkaly v Portugalsku

Od 26. do 30. července se na pobřeží Atlantiku setkali nadšenci tohoto pohupujícího se modelu Citroënu. Sjezd veteránů má již tradici a koná se každý rok během léta v jiné zemi. Citroën C2V postavil po válce Francii na nohy. Nebo na kola 2CV byl tím stejným, co VW Brouk pro Německo nebo Fiat 500 pro Itálii. Model 2CV se proslavil svým... více»


31.07.2017

Benzínový tříválec PureTech třetí rok v řade zvolen motorem roku

Motor Puretech pokračuje ve spanilé jízdě. Na 18. ročníku vyhlašování výsledků ankety International Engine of the Year Awards v nemeckém Stuttgartu udělila mezinárodní porota tomuto benzínovému přeplňovanému třívalci už třetí rok v řadě cenu Motor roku 2017 v kategorii 1,0 – 1,4 l. Tento motor je k dispozici ve verzi 110 a 130 k (PureTech 110... více»


31.07.2017

Sébastien Loeb – Unikátní talent k našim službám

Sébastien Loeb je nejúspěšnější jezdec automobilového sportu - alespoň co se týče počtu trofejí, které za svoji více než 15 let dlouhou a bohatou kariéru získal. Podařilo se mu to i se skupinou PSA, se kterou v červenobílých barvách začínal svou kariéru a prošel s ní rallye, okruhy, rallyecross či závody do vrchu. Celkově v této spolupráci dosáhl 9... více»


31.07.2017

Citroën začal v Evropě prodej vozů přes internet

Skupina PSA, kterou kromě vozů Citroën tvoří i automobily značky DS (níže na foto model DS4) a Peugeot, oznámila, že své modely budou v Evropě prodávat i prostřednictvím webových stránek. Vypadá to tak, že trend prodejů automobilů přes internet má stoupající tendenci. Auto Palace s deseti automobilovými značkami na webových stránkách s možností... více»


19.06.2017

Poznejte Citroën C3 Aircross - nové kompaktní SUV

Automobilka Citroën to myslí s útokem na oblast SUV vážně. Po modelu C5 Aircross, který spatřil světlo světa na šanghajském autosalonu, byl v pondělí v Paříži oficiálně představen nový přírustek – model C3 Aircross. Jedná se o kompaktní SUV-B, které by mělo být nástupcem modelu C3 Picasso. Dle automobilky jde o nejprostornější model ve svém... více»


17.05.2017

Citroën tvořil s novým francouzským prezidentem historii

Emmanuel Macron se v neděli dopoledne stal osmým francouzským prezidentem a automobilka Citroën u toho nemohla chybět. Nový 39 letý prezident měl po své inauguraci promenádu v centru Paříže, kde ve slabém dešti zdravil svůj lid ve zbrusu novém modelu Citroënu- DS7 Crossback. Protože vůz byl představen veřejnosti jenom v březnu tohoto... více»


20.04.2017

Představujeme nový C5 Aircross - nejvýkonnější sériový Citroën všech dob

Vozy SUV představují globální fenomén tvořící téměř čtvrtinu prodejů ve světě. Citroën následuje trendy a pokračuje v ofenzívě u tohoto segmentu. Ve světové premiéře v Šanghaji byl před pár dny představen nový Citroën C5 Aircross. Základní údaje Jde o první středně velké SUV vlastního vývoje, inspirováno Aircross konceptem představeným v roce... více»


19.04.2017

Kdy přezout zimní pneumatiky za letní?

Nutí nás zákon k přezutí pneumatik ze zimních na letní? Pokud ano, odkdy a za jakých podmínek? A co dezény? Na tohle všechno si stručně odpovíme. Co říká zákon? Zákon 361/2000 Sb. určuje podmínky pro zimní pneumatiky, u kterých je nutnost přezutí buď od 1.11 do 31.3, nebo když to počasí samo o sobě vyžaduje. O letních tu ovšem nic nenajdete.... více»


06.04.2017

Nový E-Berlingo Multispace

Citroen Berlingo se na našich silnicích prohání již více než 20 let. Během této doby se stal oblíbeným automobilem pro volný čas. Nový E-Berlingo Multispace udržuje všechny praktičnosti vozu, prostornost, modulární konstrukci a k tomu navíc dodává účinnost a potěšení z jízdy z elektrického vozidla. Nahradí klasický benzínový Citroën... více»


24.03.2017

Vše, co potřebujete vědět o záruce na ojetý vůz

Přemýšlíte nad koupí auta, no nevíte se rozhodnout, jestli nové nebo ojeté? Bojíte se rizika slabé nebo žádné záruky u ojetých vozidel? Dovolili jsme si napsat článek, ve kterém Vás chceme obeznámit se vším, co by jste měli o záruce u ojetých vozidel vědět. Není to žádná věda a v zásadě se není čeho obávat, pokud jde o autorizovaného prodejce s... více»


16.03.2017

7 důvodů, proč se vyhnout neautorizovanému servisu

Každý správný vlastník auta ví, že pravidelný servis na vozidle je důležitý. Jednoznačně prodlužuje jeho životnost a tedy i záruku. Auto je třeba brát jako člena rodiny, protože Vám po celou dobu poctivě slouží a zaslouží tedy pravidelnou péči. A právě včasnými servisními prohlídkami můžete zabránit velkým a nákladným opravám, vzniklým či už z... více»


21.02.2017

Jakou máte generaci Citroënu Berlingo?

Od chvíle, kdy se Citroën Berlingo dostal na český trh, lámal žebříčky v prodávanosti víceúčelových dodávek (MPV). Co bylo ale překvapující, řemeslníci nebyli hlavními zákazníky. Ani dodnes nejsou. Citroën přišel s lidštější verzí auta a Berlingo nejvíce kupují rodiny s dětmi. U poslední verzi jsme v předchozím článku zde popisovaly komfort až ze 7... více»


30.01.2017

Citroën na Rallye Monte Carlo

Od 18. do 22. ledna 2017 se konala již 85. automobilová Rallye Monte-Carlo. Každý rok od roku 1911 nabírala rallye na významu a dnes se již těší statusu jednoho z nejlepších závodů aut na světě. Přestože závodníci v Citroënu nedosáhly očekávaných výsledků v letošním závodu, krátké zklamání tak vystřídalo odhodlání zazářit v dalším ročníku. Jak... více»


24.01.2017

Citroën získal ocenění Janus du Commerce 2016

Na pařížské Motor Show Citroën poprvé představil La Maison Citroën – barevné, přátelské a interaktivní prostředí pro prodejní centra. Prostor vyniká svým designem a architektonickým konceptem, které se zaměřuje na interakci se zákazníkem. Nový design bude k vidění na budoucích dealerských místech ve městech na celém světě. Tento návrh získal od... více»


03.01.2017

10 tipů na zimní výbavu do auta

Zamrzlé auto, nesjízdná vozovka, sníh i led, to jsou jen některé z nepříjemných faktorů ovlivňující cestování v zimě. V následujících bodech přinášíme několik tipů na zimní výbavu, která vám pomůže snížit riziko dopravních nehod a usnadnit provoz auta v zimě. 1. Základní kontrola před zimou Základem je důkladná příprava na zimu. Před ní... více»


18.12.2016

Jak často měnit zapalovací svíčky v autě ?

Výměna zapalovacích svíček se podobá výměně oleje. Zanedbání nepoznáte hned, váš vůz vás většinou nezradí a doveze do cíle, ale jednou vám to vrátí na poškozeném motoru či drahých servisních opravách. Včasnou výměnou zapalovací svíčky si majitel odpustí řadu problémů, jako je například zvýšená spotřeba a emise, nižší výkon či v krajních... více»


12.12.2016

Autobaterie - proč nemůžeme nastartovat?

Zima se přiblížila a jako každý rok se objeví řidiči, kteří nebudou moci nastartovat své vozidlo. Nestihnou tak pracovní schůzku, odvést děti do školy či nebudou moci odjet z dovolené z hor. Přitom dobitím baterie v servise by mohli tomuto častokrát předejít. Teplo nebo zima? Největším zabijákem však není zima samotná, ale naopak teplo.... více»


28.11.2016

Kolik bude stát nová C3?

Již dříve jsme informovali o nové C3, která byla představená v červnu ve francouzském Lyonu. Nyní již máme k dispozici ceny, za které se bude nová cé trojka prodávat u nás. Nabízet se bude v 5 motorizacích (3 benzínové motory se zdvihovým objemem 1,2 a 2 dieslové motory). Na výběr budete mít také ze 3 základních paketů: - LIVE -... více»


15.11.2016

Berlingo a jeho 7 míst k sezení

Věděli jste, že Citröen Berlingo nemusí být jen klasickým užitkovým autem? Již dávno to není pouze dodávka se 3 místy k sezení v přední řadě. Řeč je o voze Citröen Berlingo Multispace. Tento vůz spadá do kategorie MPV vozů díky své prostornosti a multi účelovosti. Mnozí mají tento vůz zapamatovaný jako čistě užitkové auto, ale verze... více»


Další aktuality - stránky: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15