Aktuality

25.07.2016

Tipy na praktické vychytávky do auta na dovolenou

Chystáte se autem na dovolenou? Jedete do Chorvatska, Itálie či na Šumavu? Právě pro vás jsme sesbírali tipy na zajímavé vychytávky, které vám zpříjemní cestování.

Přenosný kávovar


Pojedete v noci a potřebujete být čilí? Chcete si vychutnat skvělou kávu, na kterou po cestě nenarazíte? Kupte si přenosný miniespresso přístroj Wacaco, který vám připraví stejně dobrou kávu, jako ve vaší oblíbené kavárně.
Cena: 1500 KčProtiskluzová podložka na klíče i telefon


Máte v automobilu málo úložných boxů? Nevíte, kam odložit klíče, telefon a jiné drobnosti? Protiskluzová podložka na palubní desku vám rozšíří úložný prostor, navíc budete mít vše stále na očích. Díky speciální protiskluzové vrstvě se nemusíte bát, že vám předměty s podložky spadnou. Garantujeme, že budou držet jako přibité.
Cena: 50- 300 Kč

Lednice do auta


Pro převážení čerstvých potravin na delší vzdálenosti se vám bude hodit lednice, která se dokáže napájet z klasické autozásuvky na 12 voltů. Lednici můžete umístit do zavazadlového prostoru nebo za sedadlo. Plánujete-li si dávat delší přestávky, doporučujeme pořídit lednici, která hlídá a zamezí úplnému vybití autobaterie. Můžete tak chladit bez obav, že nenastartujete.
Cena: 1000- 3000 Kč

Kamera do auta


Pro snadnější dokazování při dopravních nehodách využijete kameru do auta, která zaznamenává dopravní situaci. Navíc si s ní můžete ze záznamů sestříhat různá zábavní videa a nasdílet je vašich přátelům.
Cena: 1000- 3000 KčPovinnost = nabíječka + navigace


K úplným základům každého cestovatele by měla patřit navigace. Jelikož většina řidičů vlastní chytrý mobilní telefon, plně si vystačíte s nainstalovanou aplikací auto-navigace (Google Maps, Seznam Mapy, Sygic). K telefonu doporučujeme pořídit kvalitní držák na mobilní telefon, který vám zajistí dobrý výhled na zobrazované mapy. Dále také nabíječku do zapalovače, která udrží váš telefon celou jízdu při životě. Doporučujeme zakoupit nabíječku s rozdvojkou, která umožní dobíjení dvou či více zařízení zároveň. Věřte, že při dlouhých cestách ji ocení i spolucestující, kteří budou mít možnost si také dobít telefon.
Cena: 100-500 Kč

Solární nabíječka autobaterií


Budete-li cestovat mimo civilizaci a automobil bude vašim jediným zdrojem elektřiny, zvažte pořízení solární nabíječky autobaterií. Nabíti vozidla sice chvíli potrvá, ale budete mít jistotu, že vůz vždy nastartujete.
Cena: 500 -2500 Kč

Co dál?


Kromě zmíněných gadgetů doporučujeme nechat před delší jízdou vůz zkontrolovat v autorizovaném servisu.


Všechny aktuality