Aktuality

22.05.2014

Telegraficky z dění u Citroënu v rally

Tento měsíc se toho dělo u Citroënu v rally závodech více než dost. Pokusili jsme se pro vás shrnout zajímavé květnové úspěchy a události.

Máme pro vás rozhovor s bývalým navigátorem Sébastiena Loeba Danielem Elena, který i po skončení kariéry neopustil závody a v současnosti se během závodů Světového šampionátu cestovních vozů (WTCC) věnuje VIP klientům v zázemí Citroën Racing.

RALLY ARGENTINA (8. - 11. 5. 2014)
Po úspěchu v Rally Monte Carlo slavili Kris Meeke a Paul Nagle opět úspěch. S vozem Citroën DS3 WRC stanuli na stupni vítězů. Díky tomu se Kris Meeke posunul na šesté místo. Jeho kolega Mads Ostberg je po pátém podniku sezony s 48 body na 5. místě. Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team si upevnil svou druhou pozici v Poháru konstruktérů. Další kolo šampionátu můžete sledovat 6. - 8. června na Sardinii.
Rally Argentina

WTCC Slovakia Ring (10. - 11. 5. 2014)
Na promoklém Slovakia Ringu v závodě FIA WTCC zaznamenal Sébastien Loeb s týmem Citroën C-Elysée WTCC již druhé vítězství v sezoně. Jeho tým s velkým náskokem drží na mistrovství světa v Poháru konstruktérů první místo nad stájí Honda a Lada.
WTCC Slovakia Ring

Citroën Racing Trophy CZ 2014 (2. - 3. 5. 2014)
V Českém Krumlově byl slavnostně zahájen šestý ročník poháru Citroën Racing Trophy CZ 2014. Vozy Citroën DS3 R3T získaly první dvě příčky třídy RC3 („dvoukolky“) a prázdnou neodjížděly ani dvě dvojice s modely DS3 R1B. Skvělý výsledek dosáhl i tým s první českou čtyřkolkou Citroën DS3 R5, který den po jeho slavnostním uvedení získal stříbrný pohár.
Citroën Racing Trophy CZ 2014

WTCC Hungaroring (2. – 4. května 2014)
Yvan Muller a José - María López dojeli v prvním nedělním závodě mistrovství světa WTCC na Hungaroringu se svým Citroën C - Elysée WTCC na prvním a druhém místě. Na tomto slavném okruhu je to důkaz špičkových dovedností jezdců, protože při okruhu není prakticky možné předjíždět.