Aktuality

17.06.2013

Systém Hybrid Air obdržel Cenu pro technologii budoucnosti

Od francouzské pojišťovny MAAF získala skupina PSA Peugeot Citroën Cenu pro technologie budoucnosti" za motor využívající benzín a stlačený vzduch nazývaný jako Hybrid Air. Díky tomuto řešení bylo dosáhnuto skvělé spotřeby 2 l / 100 km. Je to v pořadí již třetí cena systému Hybrid Air (před tím to byla cena Engine Technology Development Of The Year" a Fleet World Honours.

Získané ceny od odborné veřejnosti - zástupců motoristického tisku jsou jasným důkazem významu této inovace vůči ochraně životního prostředí. Výhodou systému je to, že se obejde bez baterie, systém tvoří pouze benzínový motor a hydraulické čerpadlo.
Novináři na Hybrid Air ocenily přizpůsobování motoru stylu řidiče. Motor se automaticky přepne na jeden z režimů: nulové emise, klasický režim se spalovacím motorem a kombinovaný režim. Pomocí Hybrid Air lze vyrobit cenově dostupný vůz, s jednoduchým používáním a nízkými emisemi - přesně to, co zákazníci stále častěji požadují. I díky tomuto systému je nyní skupina PSA evropským lídrem v oblasti emisí CO2, jejichž průměrná hodnota činí 122,5 g/km.

Systém Hybrid Air na videu


Všechny aktuality