Tipy a rady

01.07.2015

Servisní intervaly Citroen

Informace o servisních intervalech jsou uvedeny v servisní knížce u každého vozidla a následně i na displeji palubního počítače. Doba intervalu je stanovena na základě počtu ujetých kilometrů a době od poslední kontroly. Jak to funguje na displeji palubního počítače? Po zapnutí klíče se na displeji objeví na několik vteřin klíč, který je... více»


15.06.2015

Na co nezapomenout při přípravě auta na dovolenou?

Mnoho z nás se vydává s osobním automobilem na dovolenou. Věnují hodně čas výběru destinace, plánování výletů, nákupu potravin. Nemyslí však na to, jak připravit auto na cestu, aby vše proběhlo bez problémů. V následujících odstavcích vám představíme několik bodů, na které byste se měli při přípravě auta na cesty zaměřit. Stav pneumatik Před... více»


15.06.2015

Jak správně skladovat zimní pneumatiky?

Přezouvat pneumatiky ze zimních na letní jsme se naučili, ale stále se setkáváme s tím, že zákazníci se o ně neumí správně starat a skladovat. V následujících odstavcích si ukážeme, jak na to. 1. Čištění pneumatiky Na začátek je nutné pneumatiku očistit od zaseknutých kamínků, štěrku a dalších nečistot. Při čistění si vystačíte s horkou vodou s... více»


21.05.2015

Jak poznat bourané auto

Situace v českých autobazarech není dobrá. Stočené kilometry, podvodné servisní knížky, maskování nabourání vozu. To jen některé z prohřešků, se kterými se u prodejců ojetin setkáváme. V následujících odstavcích poradíme, jak poznat nabourané auto. 1. Barva laku Při pořizování automobilu se zaměřte na prohlédnutí vozu ze všech úhlů.... více»


10.05.2015

Jak převážet kolo autem

Plánujete-li dovolenou či prodloužený víkend na kole, jistě jste řešili problém, jak pohodlně převést jízdní kolo. V dnešním článku si představíme nejrozšířenější způsoby. 1. V kufru automobilu Ano, samozřejmě bicykl můžeme převážet v kufru automobilu. Pokud však plánujete pobrat další zavazadla nebo více kol, nejeví se přeprava v kufru jako... více»


21.04.2015

Vyplatí se havarijní pojištění?

 V dnešním článku se více podíváme na havarijní pojištění. Ukážeme si, zda se havarijní pojištění, které se může u luxusnějších vozů vyšplhat i na desetisíce, vyplatí. Modelovými příklady jsme propočítali, že havarijní pojištění se většinou vyplatí pro auta mladší 5 - 6 let. U dražších vozů je možné kalkulovat s delším obdobím. U nových vozů... více»


17.04.2015

Nejčastější chyby při výměně oleje

Výměna oleje se na první pohled zdá jako triviální záležitost. Přesto existuje řada řidičů, kteří se neřídí pokyny výrobce automobilu na interval výměny, klasifikaci a typ oleje či dodržování postupů při výměně. V následujícím bodech se dozvíte základní chyby a důsledky. Nejčastější chyby při výměně oleje -nedokonalé vypuštění celé náplně... více»


23.03.2015

Jak správně vybrat dodávku?

Pro převoz nadměrných předmětů, stěhování, pro soukromé účely a podnikání se používají užitkové vozy. Od osobních vozů se liší většími rozměry, uspořádáním a nosností (váha a rozměry materiálu), které lze převést. V dnešním textu se blíže podíváme, jaké existují druhy a dle čeho vybrat ideální dodávku.   Představujeme druhy dodávek Většina níže... více»


20.03.2015

Přemýšlíte nad vozem s automatickou převodovkou?

V zahraničí zcela běžné, u nás spíše vyjímečné, řeč je o automatických převodovkách. V následujících odstavcích si řekneme, kdy má smysl nad automatickou převodovkou uvažovat a definujeme hlavní výhody a nevýhody.   Pro koho je vhodná automatická převodovka? Automatickou převodovku si zamilují řidiči jezdící dostatečně disciplinovaně a klidně.... více»


13.02.2015

Na co také nezapomenout při servisu vozu?

Při pravidelných servisních prohlídkách řidiči nejčačtěji mění olej, doplňují kapaliny a kontrolují stav brzdových destiček či rozvodů. V dnešním článku si ukážeme, že existují i další důležité součásti automobilu, na které není radno zapomínat. Vložka vzduchového filtru Výkon motoru a spotřebu ovlivňuje vložka vzduchového filtru, která má... více»


03.02.2015

Ideální vůz pro seniory

Při nákupu vozu pro seniory není až tak důležitý výkon, design či reprezentativnost vozu. Ve stáří se do popředí dostává pohodlí, jednoduchá obsluha, snadné nasedání, nízká pořizovací cena a provozní náklady či použití asistenčních systémů pro usnadnění parkování. Na co se při výběru vozu pro důchodce zaměřit? Pohodlnost sedadel - kromě rozměru... více»


13.01.2015

Při cestě do zahraničí nezapomeňte na povinnou výbavu

Při plánování cesty do zahraničí byste krom dokladů, peněz a osobního vybavení neměli zapomenout zabalit i výbavu pro váš automobil. Jak si ukážeme v následujících odstavcích, povinná výbava se v jednotlivých zemích značně liší. Již od roku 1968 platí Vídeňská úmluva o silničním provozu, která říká, že povinná auto-výbava se řídí dle země, ve... více»


01.01.2015

Výhody a nevýhody koupě auta na úvěr, leasing a v hotovosti

Naši zákazníci se nás často ptají, jaké jsou rozdíly mezi nákupem auta na leasing, úvěr a v hotovosti. Rozhodli jsme se sepsat výhody a nevýhody těchto nejoblíbenějších typů financování. Výhody nákupu na leasing + snadné a rychlé sjednání (rychlejší než úvěr) + pro fyzické osoby a společnosti představuje leasing daňovou výhodu v podobě... více»


17.12.2014

Jak postupovat při nákupu automobilu

Nákup automobilu není náročný, přesto se najdou klienti, kteří z toho mají obavy. Pro naše zákazníky nabízíme kompletní servis usnadňující nákup vozu. Máme připravené kupní smlouvy v souladu se zákonem, naši prodejci jsou k dispozici v jednání s úřady či pojišťovnou. V případě zájmu vše obstaráme za vás k vaší maximální spokojenosti. Přesto... více»


15.12.2014

Nákup nového auta a odpočet DPH

Již delší dobu platí, že při nákupu nového automobilu je možné uplatnit odpočet DPH. Podnikatel může vybírat z kompletní nabídky vozů, nemusí se limitovat původní úzkou skupinou nákladních M1 vozů. Pro odpočet DPH musí subjekt splnit tři základní podmínky. Být podnikající osobou a být přihlášen k platbě DPH. Dle aktuální legislativy je... více»


08.12.2014

Vybíráme ideální rodinný vůz

Nákup rodinného automobilu významně zatíží rodinný rozpočet. U rodinného vozu nehraje až takovou roli zrychlení či maximální rychlost, ale důležitá je především bezpečnost, spolehlivost či velikost zavazadlového prostoru. Prioritní je bezpečnost U rodinného automobilu by měla být vždy na prvním místě bezpečnost. Obecně lze říct, čím novější a... více»


13.11.2014

Vyplatí se tankování prémiového paliva?

Již několik let se můžeme u některých benzinových stanic setkávat s prémiovými palivy, které bývají o několik korun dražší než běžný benzín či nafta. Vyplatí se prémiová paliva tankovat nebo jde jen o magnet na peněženku zákazníka? Za prémiová paliva se obecně považují pohonné hmoty s vyšším oktanovým nebo cetanovým číslem. Oktanové číslo udává... více»


16.10.2014

10 tipů na co nezapomenout u auta zkontrolovat před zimou

Ranní sychravé počasí nám dává vědět, že se blíží zima. Nástup zimní sezony by mělo pro motoristy automaticky znamenat podstoupení několika kroků při kontrole svého vozidla. Nejedná se o nic složitého, přesto majitelé nechávají kontrolu na odbornících, kteří mají zkušenosti a při kontrole dokáží odhalit i další nedostatky, kterých by si laik... více»


11.09.2014

15 důvodů, proč navštěvovat autorizovaný servis

V následujícím článku jsme si pro vás připravili 15 důvodů, proč zvolit náš autorizovaný servis. Zjistíte, že návštěva autorizovaného servisu nemusí být drahá a že s ní můžete naopak ušetřit. Kvalifikovaný personál - naši mechanici postupují důkladná školení a testy přímo od výrobce Citroen. Zúčastňují se pravidelných seminářů přímo ve... více»


02.09.2014

3 tipy na ideální malé auto pro ženy

Připravili jsme si zajímavé tipy pro ty, co shánějí druhé auto do rodiny pro ženu či děti a pro ty, kteří se budou přepravovat převážně po městě, do práce či do školy. Vybírali jsme z kategorie malých aut, které mají nízkou spotřebu, nízké povinné ručení a malé požadavky na údržbu. 1 Nový Citroen C1 Nástupce oblíbené C1 vyniká omlazeným... více»


Další aktuality - stránky: 1  2  3  4  5