Tipy a rady

16.11.2015

Výhody a nevýhody chiptuningu

O chiptunningu panuje v Česku řada pověr a mýtů. Obhájci této metody se domnívají, že automobilky po letech vývoje a testování nejsou schopny na trh přinést kvalitní motory s dostatečným výkonem a nízkou spotřebou. Lze chiptunningem získat nebo naopak ztratit? Cílem chiptunningu je ladění výkonu motorů s cílem zvýšení účinnosti (snížení... více»


12.11.2015

Jaké je vhodné auto pro tři děti?

V dnešním článku vám poradíme, jak vybrat auto, do kterého se bez problémů vejdou tři autosedačky a tedy i tři děti. Při pohledu na český trh zjistíte, že vozů, které by měly tři isofixové úchyty či tři plnohodnotné bezpečnostní pásy, do kterých by bylo možné pohodlně vedle sebe poskládat tři dětské sedačky není mnoho. Výrobci se snaží uvádět... více»


11.11.2015

Jak na výměnu chladící kapaliny?

Kromě pravidelného doplňování benzínu či nafty a hlídání hladiny oleje v motoru, je možné doma s trochou šikovnosti obstarat i výměnu chladící kapaliny. Jak na to si ukážeme v následujících odstavcích. K čemu slouží chladící kapalina? Její úkolem je ochlazovat motor a zabraňovat korozi v chladícím systému a chladiči. Ideální množství kapaliny... více»


20.10.2015

Jak na rychlou opravu pneu u vašeho auta?

Jistě to znáte. Spěcháte do práce či na důležitou schůzku a zjistíte, že máte píchnutou pneumatiku. A teď, co s tím? Do servisu to nestíháte, asistenční službu, která by vám opravu zdarma provedla na místě nemáte zaplacenou. Nezbývá ni jiného, než si poradit sám. Jak na to si ukážeme v následujících odstavcích. Jako nejsnadnější varianta se nám... více»


20.10.2015

Diagnostika Citroen

V našem autorizovaném servisu zjišťujeme závady na automobilech za použití moderních technologií, které dokáží snížit dobu nalezení chyby na desítky minut. S tím souvisí i rychlejší oprava bez pochybení. Jelikož dokážeme identifikovat, co způsobuje chybu na voze, nestává se nám, že bychom realizovali zbytečné kroky, vyměňovali funkční díly a... více»


19.10.2015

Jak dobře znáte kontrolky u auta?

Nedávný průzkum upozornil, že řidiči mnohdy nevědí, co symbolizují kontrolky na palubní desce vozu. To může mít mnohdy fatální následky. Zopakujme si nejdůležitější kontrolky u auta.   Obecně lze říct, že žlutá či oranžová kontrolka během jízdy upozorňuje na hrozící problém. Není však bezpodmínečně nutné začít závadu ihned řešit či navštívit... více»


16.10.2015

Vše, co jste potřebovali vědět o skrytých vadách při koupi ojetého vozu

V dnešním článku se podíváme, jak je to se skrytými vadami. Ukážeme si, co to jsou skryté vady a jak je dle zákona reklamovat.    Co je to skrytá váda? Za skrytou vadu se považuje to, co při koupi běžným způsobem neodhalíte. Může se jednat například o vadné palivové čerpadlo, prasklá hlava válců, spotřeba oleje, únik oleje atd. Za skryté vady... více»


15.10.2015

Nejlepší videa z Autosalonu Frankfurt

Nemohli jste navštívit stánek Citroen na Frankfurtském autosalonu? Nevadí, sesbírali jsme pro vás zajímavá videa. Redaktoři AutoPeriskop.cz se podívali na představované koncepční vozy: Podrobné představení novinky Citroen DS4 Crossback CITROEN AIRCROSS CONCEPT 2015 v reklamě více»


02.10.2015

Seznam chybových kódů Citroen

V dnešním článku jsme si připravili seznam chybových kódů Citroen. Více také v článku Diagnostika Citroen. Číslo chyby Možná příčina a její odstranění P0002 Pro sid801 / 803, tento chybový kód představuje chybu vysokotlakého regulátoru. V mnoha případech byla nutná výměna vysokotlakého čerpadla. Tento kód se může objevit i v případě příliš... více»


16.09.2015

Jak často měnit rozvody u auta?

Na tuto otázku je jednoduchá odpověď, při výměně rozvodů postupujte dle doporučení výrobce a servisního technika. Pozdní výměna znamená velké investice do následné opravy. Co hrozí? Nepohlídáte-li si výměnu rozvodového řemene, hrozí v nejhorším případě totální destrukce motoru. Při prasknutí či přeskočení se střetávají ventily s písty a dochází... více»


10.09.2015

Co obnáší dovoz auta z Německa?

Přemýšlíte o nákupu ojetého vozu z Německa a váháte, zda to zvládnete? V následujících odstavcích vám přinášíme konkrétní tipy k nákupu ojetiny ze zahraničí. 1. Vytipování vozu Přes internetové servery si najděte požadovanou značku a typ vozu. Využít můžete některý z velkých inzertních serverů nebo přímo webů zdejších autobazarů. Před tím než... více»


07.09.2015

Jak vybrat nejvýhodnější úvěr na auto?

Nákup auta patří k tomu nejdražšímu spotřebnímu zboží, které významně zatíží rodinný rozpočet. Pokud nemáte našetřeno dostatek finančních prostředků, budeme se muset poohlídnout po úvěru. V dnešním článku vám přinášíme rady, jak zvolit nejvýhodnější úvěr a ušetřit peníze. Chcete-li připravit nabídku financování na míru? Navštivte nás v... více»


01.09.2015

Ocenění ojetého vozu

Uvažujete o prodeji vašeho vozu? Nechte si od nás zpracovat nabídku. Nabídneme vám nejlepší cenu na trhu! Pro odhad ceny vašeho ojetého vozu k nám ani nemusíte jezdit, zašleme vám jim online. Potřebujeme od vás vědět značku a model vozu, rok uvedení do provozu, stav tachometru, objem motoru, typ paliva, výbavu a vaši představu o... více»


12.08.2015

Koupit nové nebo ojeté auto?

Plánujete nákup automobilu a nevíte si rady, zda pro vás bude výhodnější pořízení nového či raději zvolit ojetý vůz? V následujících odstavcích vás seznámíme s výhodami a nevýhodami obou variant. Výhody nákupu nového vozu Při nákupu nového automobilu vám odpadají starosti s výběrem. Máte jistotu, že vůz není havarovaný, odcizený a poškozený.... více»


12.08.2015

Jak se připravit na prodej auta

Naši zákazníci se nás často ptají, jak správně postupovat při prodeji. V následujících odstavcích jsem se proto rozhodli na to odpovědět. 1. Historie vozu Před prodejem najděte nejen servisní knížku, ale i další dokumenty vztahující se k vozu, jako například protokoly z technických a emisních kontrol či faktury z autoservisů. Výše uvedené... více»


13.07.2015

Jak zjistit dopravní situaci? Vyhněte se kolonám

Léto je čas dovolených, ale také nutných oprav na vozovce. S tím souvisí i uzavírky, omezení provozu a další peripetie způsobující kolony. V dnešním článku vám poradíme, jak předem zjistit dopravní situaci na silnici a jak se vyhnout kolonám. Dopravní zpravodajství v rádiu Pokud jste již v autě a nemáte internetové připojení, můžete využít... více»


10.07.2015

Proč využít operativní leasing?

Operativní leasing nabízí nejsnadnější cestu k novému vozu. Na západně je hojně využíván, v Česku je pro zákazníky velkou neznámou. Nákup nového vozu dá rodinnému rozpočtu pořádně zabrat. K pořízení auta za hotové, resp. na finanční úvěr však existuje alternativa. Jmenuje se operativní leasing a v podstatě jde o chytrou formu pronájmu, při které... více»


10.07.2015

Odkuz je váš Citroen?

Věděli jste, že se 14 modelů Citroen vyrábí v deseti továrních v 6 zemích světa. Podívejte se nás přehled míst, odkud pochází jednotlivé modely této značky. Úvodní továrna Andrého Citroëna na Javelském nábřeží již dnes nestojí. Výrobky firmy, kterou založil, však dnes pocházejí prakticky z celé Evropy, montáž probíhá i v Portugalsku, Španělsku,... více»


01.07.2015

7 místné auto

Hledáte-li rodinné 7 místné osobní auto, máme pro vás řešení. Představujeme model rodinného MPV - Citroën Grand C4 Picasso. Bez problémů uveze i vaši velkou rodinu (například 2 rodiče, 3 děti a 2 prarodiče). Ve druhé řadě nabízí 3 plnohodnotné rozdělené sedačky s bohatým prostorem na nohy, třetí řada má prostor pro další 2 osoby nebo je využitelná... více»


01.07.2015

Jak poznat auto se stočeným tachometrem?

Z posledních statistik vyplývá, že až 37% prodávaných ojetých aut má stočený tachometr. V následujících odstavcích si ukážeme, jak poznat auto se stočeným tachometrem. Automobil se stočeným tachometrem poznáte dle opotřebení součástí vozu a technického stavu. Při kontrole se zaměřte na: stav interiéru - míra opotřebení by měla... více»


Další aktuality - stránky: 1  2  3  4  5