Tipy a rady

10.06.2016

Kdy vyměnit vzduchový filtr?

V dnešním článku zodpovíme častou otázku našich zákazníků: Kdy je vhodný čas vyměnit vzduchový filtr a proč není dobré výměnu oddalovat. V jakém prostředí jezdíte? Na otázku ohledně výměny existuje jednoduchá odpověď:. Kde jezdíte? Právě dle prostředí, ve kterém se s vozidlem nejčastěji pohybujete, se odvíjí i interval výměny. Běžný vzduchový... více»


06.06.2016

Známe rizika koupě vozu z komise

Věděli jste, že některé prodávané vozy nejsou ve vlastnictví autobazaru? Jedná se o komisní prodej, kdy majitelé vozů za poplatek využívají prodejní plochu autobazaru. V tom spočívá kámen úrazu, jelikož komisní prodej se řídí zcela jinými pravidly. Největší riziko komisního prodeje je omezená šance na reklamaci vozu. Běžně se totiž stává, že... více»


16.05.2016

Jak pořídit výhodně dodávku?

Doba nerozvážného rozhazování firemních peněz je minulostí. Firmy se snaží optimalizovat své výdaje a to i při obměně vozového parku. V následujících odstavcích poradíme, jak nakoupit výhodně dodávku a jak si porovnat nabídky jednotlivých značek. To nejdůležitější, co byste si měli z článku odnést je to, že při zvažování nákupu dodávky byste... více»


13.05.2016

Kdy je nejlepší čas obměnit staré auto za nové?

Každý majitel vozu si někdy položil otázku, zda již není čas nahradit jeho stávající vůz novým. Kdy je ta správná doba, aby zbytečně neprodělal a nezískal nízkou cenu? Na to si odpovíme v dnešním článku. Na úvod rovnou rozstřílíme jeden z největších mýtů. S autem se nevyplatí jezdit do nekonečna! Proč? To prozradíme v nadcházejících... více»


12.05.2016

6 případů, kdy vyměnit pneumatiky za nové

Z hlediska bezpečnosti vozu patří dobrý stav pneumatik k absolutnímu minimu, co by měl každý řidič kontrolovat. V následujících odstavcích vám prozradíme, jak poznat, že končí životnost pneumatik a že je třeba pneu vyměnit. Chcete-li udržet pneumatiky v dobrém stavu, doporučujeme pravidelně kontrolovat tlak, huštění, stav bočnic, zbývající... více»


14.04.2016

9 tipů, jak zvýšit hodnotu ojetého auta při prodeji?

Hodnota vozu se posuzuje nejen dle stáří, ale i podle toho, jak se k němu majitel choval a jak se o něj staral. V následcích odstavcích vám přinášíme 9 užitečných tipů, díky kterým můžete výrazně navýšit šanci na prodej vozu za dobrou cenu. 1. Podložená servisní historie Budete-li si pečlivě určovat servisní knížku, faktury od oprav a další... více»


13.04.2016

Jak vybrat vhodný olej do auta?

Sledování dostatečného množství oleje by mělo patřit k základním servisním úkolům každého majitele automobilu. V následujících odstavcích vám poradíme, dle čeho vybrat správný olej do vašeho motorového miláčka. K přečtení také doporučujeme: Nejčastější chyby při výměně oleje Na co také nezapomenout při servisu vozu? Každý automobil má v... více»


12.04.2016

Víme, jak správně sedět za volantem

Správné sezení prospívá k bezpečnosti řidiče, snižuje následky nehod a zvyšuje komfort. V dnešním článku se proto zaměříme na to, jak správně sedět za volantem. Poučky, jak sedět za volantem, si mnozí naposled vyslechly v autoškole. Proto i z nedávného průzkumu vyplynulo, že většina řidičů sedí za volantem špatně. Mezi největší provinění... více»


11.04.2016

Vyhněte se zbytečným chybám u STK

Majitelé vozů dělají u STK stále stejné zbytečné chyby, které se podílejí na tom, že kontrolu musí skládat na více pokusů. V dnešním článku vám poradíme, jak se chybám vyhnout. Před návštěvou STK si zkontrolujte, zda máte v dokladech napsanou aktuální výbavu. Typicky se zapomíná na tažné zařízení či jiný rozměr pneumatik. Pokud výbava nebude... více»


11.03.2016

DPH si odečtete i u ojetin

Od roku 2009 platí novela zákona, která umožňuje podnikatelům si odečíst DPH i u ojetých vozů. Pojďme se podívat, co musí podnikatel pro odečet splnit. A) Nákup z autobazaru Pokud je kupující a prodávající plátce DPH, což většina autobazarů je, je možné si při nákupu podat nárok na odpočet DPH. Toto je nejednodušší možná situace a nenastává zde... více»


09.03.2016

Jak je to s odpisy auta ve firmě?

Odpisování automobilu se liší dle způsobu financování. Mezi nejčastější způsoby financování patří nákup v hotovosti, úvěrem, leasingem či dnes již také hojně využívaným operativním leasingem. Více informací získáte také v článcích: - Jak financovat nákup firemního vozu? - Nákup nového auta a odpočet DPH - Jak postupovat při nákupu... více»


15.02.2016

Tipy na nejlepší firemní auto

Firemní auta slouží k jiným účelům a běží ve zcela odlišném režimu, než vozy pro soukromé potřeby. Proto by měl i samotný výběr vozu podléhat specifickým kritériím. V následujících odstavcích vám se specifiky seznámíme a dáme konkrétní tipy na správný firemní vůz. Počet ujetých kilometrů Firemní auta každý rok najedou několik desítek tisíc... více»


11.02.2016

Co je to VIN kód?

VIN je zkratka označující identifikační číslo vozidla. Jedná se o mezinárodně používaný identifikátor, které nejčastěji naleznete na motoru, karoserii, lemu předního okna a na dalším místech, které nejsou záměrně známé - jsou těžko dostupné, aby nemohlo dojít k jejich přeražení a pozměnění. VIN se využívá k zjištění, zda vozidlo není kradené, není... více»


11.02.2016

Jak se dostat do zamrzlého auta?

Při obzvláště silných mrazech se může stát, že přijdete k vozu a nedaří se vám je otevřít. V následujících odstavcích vám poradíme, jak auto otevřít a nastartovat. Rozmrazovač zámků Nejčastější příčinou zamrznutí vozu je zámek. V případě, že je zamrznutý, doporučujeme použít rozmrazovač. Za cenu nižší, než jedno pivo získáte pomocníka, který na... více»


08.02.2016

Jak financovat nákup firemního vozu?

V tomto článku se zaměříme na to, zda je výhodnější nákup vozu z vlastních zdrojů či si na to někde vypůjčit. Popíšeme jednotlivé metody financování včetně kladů a záporů a poradíme vám, které financování je pro vás nejvýhodnější. Před samotným rozhodováním o volbě způsobu financováním firemního vozu si je nutné určit potřeby a to zejména, jak... více»


15.01.2016

Známe rizika koupě vozu od soukromé osoby

Nákup vozidla přes inzerát od soukromé osoby představuje pro mnohé ideální volbu, pomocí které hodlají ušetřit několik desítek tisíc a koupit vůz v perfektním stavu. Po koupi však přichází rychlé vystřízlivění. Vůz má skryté vady, smlouva je nevýhodně napsaná, majitel nekomunikuje. V následujících odstavcích vám prozradíme, jak se při nákupu u... více»


13.01.2016

Administrativa spojená s nákupem nového vozu

S nákupem nového vozu je spojena řada právních úkonů týkajících se registrace vozidla a zajištění pojištění. V následujících odstavcích jsem pro vás sepsali nezbytné kroky, které je nutné provést při koupi nového vozu. Sjednání povinného pojištění Před návštěvou úřadu má majitel vozu povinnost sjednat povinné ručení. To provedete u některé z... více»


15.12.2015

Kde najít testy nafty a benzínu?

Životnost vozu ovlivňuje nejen kvalita použitých dílů a dílenského zpracování. Velkou měrou se na tom podílí i to, jak se o vůz staráte. Jak jej servisujete, jak často a kde a samozřejmě i to, jaké palivo používáte. Právě na kvalitu benzinu či nafty bychom se chtěli v dnešním článku zaměřit. Sesbírali jsme pro vás odkazy na články, které... více»


14.12.2015

Jak zabezpečit auto proti krádeži?

Dle statistik bylo za rok 2014 ukradeno celkově 8720 vozidel. Policii se daří každým rokem toto číslo snižovat, přesto počet ukradených vozů je stále alarmující. Proto jsme si pro vás připravili tento článek, v kterém jsme shrnuli jednotlivé bezpečnostní ochrany proti odcizení vozu, popsali jejich účinnost a upozornili na výhody a nevýhody... více»


10.12.2015

Proč jsou referenční vozy tak výhodné?

Věděli jste, že s nákupem referenčního vozů můžete ušetřit několik desítek až set tisíc korun? Za velmi výhodnou cenu můžete získat vůz, který sloužil zaměstnancům automobilky či autosalonu k prezentaci dané značky. Referenční vozy jsou výstavní skříní dealerů, proto jim poskytují náležitou péči a udržují je v perfektním stavu. Výhodu... více»


Další aktuality - stránky: 1  2  3  4  5