Tipy a rady

21.08.2017

Francouzští prezidenti jsou většinou věrní Citroënu

Když si letos Francouzi zvolili za svého prezidenta Emmanuela Macrona, Citroën u toho nemohl chybět. Je již skoro tradicí od Charlese de Gaulla, že prezident Francie jezdí v Citroënu. De Gaulle přežil pokus o atentát jen díky svému autu 22. srpna v roce 1962 přežil francouzský prezident skoro jistou smrt jen díky svému autu přezdívaném Bohyně -... více»


08.08.2017

Jedete přes léto do Paříže? Stavte se u Citroënu na Champs-Elysées

Paříž je nejromantičtější místo na světě. Ať už tam pojedete kvůli Eiffelovce, zásnubám nebo si užít francouzského jídla, zastavte se také v C-42 Citroënu. Na jednom z nejznámějších bulvárů francouzského velkoměsta navštivte showroom francouzské značky Citroën. Champs-Elysées láká k nákupům, ale vy se běžte podívat na auta a novou letní kolekci.... více»


02.08.2017

Letos se legendární C2V potkaly v Portugalsku

Od 26. do 30. července se na pobřeží Atlantiku setkali nadšenci tohoto pohupujícího se modelu Citroënu. Sjezd veteránů má již tradici a koná se každý rok během léta v jiné zemi. Citroën C2V postavil po válce Francii na nohy. Nebo na kola 2CV byl tím stejným, co VW Brouk pro Německo nebo Fiat 500 pro Itálii. Model 2CV se proslavil svým... více»


19.04.2017

Kdy přezout zimní pneumatiky za letní?

Nutí nás zákon k přezutí pneumatik ze zimních na letní? Pokud ano, odkdy a za jakých podmínek? A co dezény? Na tohle všechno si stručně odpovíme. Co říká zákon? Zákon 361/2000 Sb. určuje podmínky pro zimní pneumatiky, u kterých je nutnost přezutí buď od 1.11 do 31.3, nebo když to počasí samo o sobě vyžaduje. O letních tu ovšem nic nenajdete.... více»


16.03.2017

7 důvodů, proč se vyhnout neautorizovanému servisu

Každý správný vlastník auta ví, že pravidelný servis na vozidle je důležitý. Jednoznačně prodlužuje jeho životnost a tedy i záruku. Auto je třeba brát jako člena rodiny, protože Vám po celou dobu poctivě slouží a zaslouží tedy pravidelnou péči. A právě včasnými servisními prohlídkami můžete zabránit velkým a nákladným opravám, vzniklým či už z... více»


24.01.2017

Citroën získal ocenění Janus du Commerce 2016

Na pařížské Motor Show Citroën poprvé představil La Maison Citroën – barevné, přátelské a interaktivní prostředí pro prodejní centra. Prostor vyniká svým designem a architektonickým konceptem, které se zaměřuje na interakci se zákazníkem. Nový design bude k vidění na budoucích dealerských místech ve městech na celém světě. Tento návrh získal od... více»


03.01.2017

10 tipů na zimní výbavu do auta

Zamrzlé auto, nesjízdná vozovka, sníh i led, to jsou jen některé z nepříjemných faktorů ovlivňující cestování v zimě. V následujících bodech přinášíme několik tipů na zimní výbavu, která vám pomůže snížit riziko dopravních nehod a usnadnit provoz auta v zimě. 1. Základní kontrola před zimou Základem je důkladná příprava na zimu. Před ní... více»


18.12.2016

Jak často měnit zapalovací svíčky v autě ?

Výměna zapalovacích svíček se podobá výměně oleje. Zanedbání nepoznáte hned, váš vůz vás většinou nezradí a doveze do cíle, ale jednou vám to vrátí na poškozeném motoru či drahých servisních opravách. Včasnou výměnou zapalovací svíčky si majitel odpustí řadu problémů, jako je například zvýšená spotřeba a emise, nižší výkon či v krajních... více»


12.12.2016

Autobaterie - proč nemůžeme nastartovat?

Zima se přiblížila a jako každý rok se objeví řidiči, kteří nebudou moci nastartovat své vozidlo. Nestihnou tak pracovní schůzku, odvést děti do školy či nebudou moci odjet z dovolené z hor. Přitom dobitím baterie v servise by mohli tomuto častokrát předejít. Teplo nebo zima? Největším zabijákem však není zima samotná, ale naopak teplo.... více»


01.11.2016

Jak často měnit olej?

Víte, kdy je vhodné měnit motorový olej u vašeho auta? Nechcete zbytečně utrácet za výměnu olejů či filtrů, pokud to není třeba? A co aditiva do olejů? Jak poznat, že autoservis skutečně provedl výměnu oleje? Po jaké době měnit motorový olej? Poslední dobou se setkáváme s tvrzeními, že není třeba navštěvovat autoservisy kvůli pravidelné údržbě,... více»


21.09.2016

Kdy vyměnit letní pneumatiky za zimní?

Co říká zákon? Nejprve je vhodné říci, co nám říká zákon. Ten určuje 2 podmínky, dle kterých musíme mít povinně přezuto na zimní pneumatiky. A) Je mezi 1. listopadem a 31. březnem. B) A zároveň se na pozemních komunikacích nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že na silnici... více»


19.08.2016

Jak snížit náklady na firemní vozy?

Poslední provedené studie ukázaly, že průměrné české firemní auto kolem 200 000 Kč ročně. Do nákladů se počítá nejen ztráta hodnoty vozu, ale i náklady na palivo, pojištění či servis. V dnešním článku vám poradíme, jak optimalizovat náklady na podnikové automobily. Náklady na financování vozu Ušetřit můžete již při samotném pořízení vozu. Při... více»


19.08.2016

Co dělat při natankování špatného paliva?

Místo benzínu jste omylem natankovali naftu? Je jedno jestli za to může stres v práci či chvilková nepozornost. Špatné natankování má své řešení a my vám je prozradíme. Dle našich zkušeností a tvrzení kolegů z oboru je zcela běžné, že se se jednou za čas podaří natankovat benzín místo nafty. Důvodů může být několik – přechod na nový vůz,... více»


14.08.2016

Jak na rychlou koupi ojetého vozu?

Máte před dovolenou a auto vám vypovědělo službu nebo jej někdo ukradl? Pokud nemáte možnost si vůz zapůjčit, budete muset řešit rychlou koupi bazarového vozu. Jak na to se dozvíte v tomto článku. Nechte si poradit od odborníka Spěcháte-li s nákupem, nenechte to před prodejcem na sobě zdát. Připravíte se tak o možnost vyjednat lepší cenu.... více»


05.08.2016

3 provozní kapaliny, které si zkontrolujete sami

U moderních vozů si toho sami již moc neopravíte. Opravy jsou náročné na vybavení, software a znalosti. Existují však činností, které si můžete udělat sami a ušetřit. Mezi ně patří kontrola a doplňování provozních kapalin. Podívejte se s námi na 3 provozní kapaliny, o které se snadno postaráte. Směs do ostřikovačů Sloučí k snadnému čistění... více»


25.07.2016

Tipy na praktické vychytávky do auta na dovolenou

Chystáte se autem na dovolenou? Jedete do Chorvatska, Itálie či na Šumavu? Právě pro vás jsme sesbírali tipy na zajímavé vychytávky, které vám zpříjemní cestování. Přenosný kávovar Pojedete v noci a potřebujete být čilí? Chcete si vychutnat skvělou kávu, na kterou po cestě nenarazíte? Kupte si přenosný miniespresso přístroj Wacaco, který vám... více»


21.07.2016

Vyplatí se koupě vozu na alternativní palivo?

Rostoucí ceny za pohonné hmoty mnohé řidiče vedou k úvahám přechodu na alternativní palivo. Pojďme se podívat jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých méně rozšířených paliv a zda bychom je doporučili. V České republice k nejrozšířenějším alternativním pohonům automobilů patří LPG, CNG a elektromobily. Mezi zmíněnými technologiemi panují výrazné... více»


19.07.2016

Co dělat při nehodě v zahraničí

Léto je ve znamení vzdálenějších cest, mnohdy i do zahraničí. Nechceme to přivolávat, ale může se stát, že havarujete. V článku vám poradíme, jak postupovat při nehodě v zahraničí. Co dělat před cestou? Věděli jste, že i v zahraničí platí havarijní a povinné pojištění? Pokud nemáte uzavřené havarijní pojištění, můžete si je sjednat krátkodobě... více»


13.07.2016

Jak pečovat o klimatizaci v autě?

Parné léto zvyšuje četnost používání klimatizace. S tím se mohou projevit různé neduhy zanedbané péče o klimatizační jednotku vozu. V následujících odstavcích vám předáme praktické tipy, jak pečovat o klimatizaci vašeho vozu. Proč je důležitá péče o klimatizaci? Zanedbání péče o klimatizaci může vést v extrémních případech k vážnému poškození... více»


17.06.2016

Jak vybrat bezpečné auto?

Při výběru nového či ojetého vozu nakupující stále častěji řeší bezpečnost. Doby, kdy byly rodiny s dětmi schopné sednout do jakéhokoliv vraku jsou pryč. Jak správně vybrat bezpečné auto si ukážeme v následujících odstavcích. Kdo posuzuje bezpečnost aut? Největší renomé v oblasti bezpečnosti vozů si vydobyla spotřebitelská organizace Euro... více»


Další aktuality - stránky: 1  2  3  4  5