Aktuality

19.02.2014

Představujeme hi-tech Citroën C4 Cactus

Pro milovníky netradičních řešení máme dobrou zprávu. Již v létě si budou moci objednat čerstvě představený Citroën C4 Cactus. Těšit se můžeme na inovace v podobě vzduchových kapslí chránící části karoserie před poškozením, sníženou hmotnost, netradiční design a velmi nízkou spotřebu.

Prohlédnete-li si přiložené video, na první pohled vás jistě zaujme netradiční oblý vzhled se vzduchovými chrániči - tzv. Airbump, které jsou vyrobeny termoplastického polyuretanu. Dokáží tlumit nárazy a odolávají škrábancům na choulostivých místech vozu (jsou zabudovány v nárazníku a po bocích). Kromě čistě funkční stránky plní chrániče i estetickou úlohu - díky možnosti volby z barevných odstínů (4 barvy Airbump), karoserie (10 barev) a interiéru (3 barvy) vzniká nespočet barevných kombinací zaručující dostatečnou originalitu vozu.

Rozměry Citroën C4 Cactus
délka: 416 cm
šířka: 173 cm
výška: 148 cm
rozvor: 260 cm
objem kufru: 358 l
Hmotnost: 956 kg - o 200 kilogramů nižší než u klasického Citroënu C4.

Velmi zajímavý je pohled do interiéru vozidla. Zaujmou přední sedadla navržená ve stylu sofa v podobě rozměrné lavice. Ovládání bylo integrováno do dvou přehledných dotykových displejů. Kladně přijímaná je také prosklená panoramatická střecha, která odolá i nepříjemným slunečním paprskům.

Pod kapotou najdeme motory známé z jiných modelů značky Citroen. V tomto případě se nabízí volba nejúspornější naftové jednotky z nejnovější generace BlueHDi se spotřebou 3,1 litru paliva na 100 kilometrů.

Citroën C4 Cactus na videu:


Další video Citroën C4 Cactus:


Všechny aktuality