Aktuality

08.09.2014

Představujeme DIVINE DS

Modelová řada DS představuje vůz s názvem DIVINE DS z dílny pařížského ateliéru. Koncepční vůz je ztělesněním pokrokového know-how, elegance a technologie.

Po přečtení následujících bodů se do něj zamilujete i vy:
- výjimečné designové prvky: čtyřdveřová DIVINE DS (421 cm dlouhá a 198 cm široká) v metalicky šedém upoutá na první pohled výrazným elegantním a uhrančivým stylem (výrazné prvky, jako je čelní maska, ostré boční linie a jedinečné zpracování střechy).

- exkluzivní koncepce Hypertypage - jako první vůz nabízející možnost volby luxusního čalounění ve stylu Haute Couture s vyměnitelným čalouněním. K dispozici jsou tři verze palubní desky a čalounění dveří, které lze vyměnit za pouhých 15 minut.

- skloubení luxusních značek - jako je prestižní Lesage v případě výšivek nebo Swarovski u krystalů. Tato partnerství jsou důkazem schopnosti značky DS měnit principy a spojovat různé světy. Ilustrují, jakým způsobem značka DS ztělesňuje luxus francouzského stylu.

- styl především - futuristická a avantgardní světla spojující směrovky s posuvem světla a laserovou technologii, plošky na střeše, které se zvednou a uvolní místo zadní parkovací kameře, optimalizovaná aerodynamika. Design vozu doplňují konečně i dvacetipalcová kola s „plovoucími“ rameny, které nejsou spojeny se středem kola. Tato technologická novinka zajišťuje kolům vzdušný vzhled a poukazuje na aerodynamiku celého vozu DIVINE DS.

 Citroen DIVINE DS- u DIVINE DS se setkáme s motorem 1.6 THP s přímým vstřikováním benzínu. Motor o výkonu 270 k dokonale vyhovuje dynamickému temperamentu vozu DIVINE DS. Jeho maximální výkon je 199 kW při 6 000 ot/ min a maximální točivý moment dosahuje 330 Nm od 1 900 ot/min do 5 500 ot/min.

- šetrný přístup k životnímu prostředí - motor splňuje normu Euro6, jeho emise činí pouhých 145 g CO2/km.

Charakter vozu shrnuje hlavní designér Thierry Metroz: „Pro DS chceme to nejlepší: nejlepší partnery uznávané jako reference ve svém odvětví. A chceme být také první, kdo se vydají na nová území,“

Značka DS díky těmto partnerstvím prokazuje, jakou pozornost věnuje i tomu nejmenšímu detailu včetně výběru materiálů, které se v automobilovém průmyslu používají jen zřídka.

Citroen DIVINE DS na videu
Všechny aktuality