Aktuality

04.01.2014

Odhalen luxusní sedan Citroën DS 5LS

V polovině prosince minulého roku byl v Paříži odhalen nový luxusní sedan Citroën DS 5LS. Vůz je skloubením objemu a prostornosti s elegancí, stylem a výkonnosti vozů řady DS.

Citroën DS 5LS byl vyvinut speciálně pro činský trh, kde se začne prodávat již v březnu 2014. Pro 5LS je charakteristická propracovaná maska chladiče nazvaná „DS Wings“, která je ladně propojena se světlomety, díky čemuž vůz získává na modernosti a dynačnosti. Od klasických vozů se Citroën DS 5LS liší logem, které je vsazeno do mřížky masky chladiče. Opomenout nemůžeme také zadní široký rozchod, velká kola vozu či LED světla s 3D designem.

Vůz si bude možné objednat v 9 odstínech včetně nového hnědého odstínu Nocciola s jemně třpytivými odlesky. Eleganci samotného vozu dotváří i samotný interiér s exotickými materiály jako je dřevo, kov a semi-anilinová kůže. Kůže je důležitý prvek, se kterým se posádka vozu bude potkávat v celém interiéru. Za pohodlné sezení se starají sedadla „Bracelet“, které byly doplněny o masážní funkce u předních sedadel. Na zadním sedadle naleznete opěrky se sklonem pod úhlem 29° a u všech sedadel také hlavové opěrky jaké znáte z letadla.

A jakýnalezneme pod kapotou motor? Těšit se můžeme na THP 160 a THP 200 s přímým sekvenčním vstřikováním spojeným s vysokotlakým čerpadlem, turbodmychadlem typu Twin Scroll s automatickou šestistupňovou převodovkou.

Citroën DS 5LS


Citroen nezapomněl ani na technologické vychytávky jako je ionizátor (pro čistý vzduch), akustický komfort (systém Arkamys, HIFI DENO), prvky výbavy pro usnadnění manipulace a řízení (hands-free nastupování a startování, systém sledování mrtvého úhlu, přední a zadní parkovací asistent, kamera pro snadné couvání atd.) a také žádanou barevnou dotykovou obrazovku pro navigaci nebo DVD přehrávač.

Podívejte se na Citroën DS 5LS na videu

Všechny aktuality