Aktuality

06.04.2017

Nový E-Berlingo Multispace

Citroen Berlingo se na našich silnicích prohání již více než 20 let. Během této doby se stal oblíbeným automobilem pro volný čas. Nový E-Berlingo Multispace udržuje všechny praktičnosti vozu, prostornost, modulární konstrukci a k tomu navíc dodává účinnost a potěšení z jízdy z elektrického vozidla. Nahradí klasický benzínový Citroën Berlingo?


Citroen v březnu 2017 přišel s na elektřinu poháněným Berligem


Osobní automobil Citroën Berlingo je nyní k dispozici s elektrickým hnacím ústrojím ve formě E-Berlingo Multispace. Rozšiřuje tak řadu elektromobilů, která značka již delší dobu nabízí. Nový model nabízí skvělý zážitek z jízdy s nulovými emisemi. Tento nový přírůstek do řady Berlingo Multispace zachovává univerzální design, prostor, pohodlí a základní vybavení, které známe z konvenčně poháněných modelů.Lithium-iontové akumulátory nového vozidla jsou umístěny v pomocném rámu po obou stranách zadní nápravy, což znamená, že uspořádání kabiny a objem zavazadlového prostoru jsou zachovány jako u dřívější verze. E-Berlingo Multispace je plně přizpůsobitelný a může se pochlubit modulární konstrukci, která může pojmout až pět osob, nebo větší zatížení, kdy jsou sedadla v 2. řadě sklopitelná. Objem zavazadlového prostoru patří mezi nejlepší ve své třídě. Z celkem 675 litrů s pěti lidmi na palubě se dá kapacita zvýšit na 3000 litrů po složení zadních sedadel.


E-Berlingo Multispace


Přístup k vozidlu nemůže být již více jednodušší díky dvěma bočním posuvným dveřím. To samé platí o velkých dveřích zavazadlového prostoru. Skvělým designovým prvkem je okno ve dveřích zavazadlového prostoru, které se může otevřít nezávisle na dveřích a do kufru se tak dostanete i ve stísněných podmínkách.


Celkový dojezd automobilu je 170 km. Standardní doba nabíjení do plného nabití je 8 hodin pomocí 16A zdroje nebo 10 hodin ve standardní domácí zásuvce. Při využití rychlonabíjení získáte 50% kapacity baterie za 15 minut a 80% za 30 minut. Motor využívá navíc rekuperační brzdění, když vozidlo zpomaluje, což pomáhá znovu nabít baterie a snižují opotřebení brzd. Maximální rychlost vozidla je 95km/hod.


E-Berlingo Multispace-nadrz


Pro ještě větší pohodlí uživatele přichází E-Berlingo Multispace s dálkově ovládanými funkcemi pro použití prostřednictvím vašeho smartphonu. Tyto funkce zahrnují nástroje, které umožňují například řidiči předehřát nebo ochladit interiér před nasednutím do vozidla. Řidič může také vzdáleně kontrolovat stav nabití akumulátoru svého vozu.


K dispozici je také inovativní asistenční program pro ekologickou jízdu, který pomáhá řidiči co nejlépe optimalizovat ekologický styl jízdy. Navigační systém zobrazuje omezení rychlosti a dopravní informace, stejně jako mapu nabíjecích bodů, které mohou být na základě dojezdu automobilu využity co nejefektivněji.


Dostupné vybavení zahrnuje klimatizaci, parkovací senzory, omezovač rychlosti, sledování tlaku v pneumatikách, elektronická kontrola stability (ESC) v kombinaci s Hill-Start Assist a 7“ palcový dotykový displej. E-Berlingo Multispace pracuje i s konektivitou Bluetooth® a Screen Mirror.


Všechny aktuality