Aktuality

15.06.2015

Na co nezapomenout při přípravě auta na dovolenou?

Mnoho z nás se vydává s osobním automobilem na dovolenou. Věnují hodně čas výběru destinace, plánování výletů, nákupu potravin. Nemyslí však na to, jak připravit auto na cestu, aby vše proběhlo bez problémů. V následujících odstavcích vám představíme několik bodů, na které byste se měli při přípravě auta na cesty zaměřit.

Stav pneumatik


Před cestou nezapomeňte zkontrolovat tlak v pneumatikách. Pamatujte na to, že podhuštěné pneumatiky způsobují horší ovladatelnost vozidla a zvyšují spotřebu paliva a opotřebení pneumatik.
Pokud pojedete naložení, doporučujeme pneumatiky nafouknout na větší tlak, než běžně používáte.Stav brzd


Plánujete-li přejezd mezi vysokohorskými průsmyky, nechte si v servisu zkontrolovat brzdy a brzdovou kapalinu. V nepřehledných zatáčkách pak budete klidnější a jistější, že vozidlo zareaguje tak, jak si představujete.


Stav provozních kapalin


Kromě brzd zkontrolujte i hladinu oleje a chladící kapaliny. Pro delší cesty si přibalte láhev motorového oleje. Vyvarujete se tak tomu, že budete muset objíždět benzinky a hledat typ oleje, za který v zahraničí zaplatíte mnohem víc, než v ČR. Kromě toho byste si měli nachystat také zásobu destilované vody a směsi do odstřikovačů. Pamatujte na to, že v jižních zemích se kapaliny odpařují daleko rychleji, než jste zvyklí.
(Ne) povinná výbava


Před cestou do zahraničí doporučujeme zjistit, jaká je povinná výbava v daném státu. Pomoci vám může článek Při cestě do zahraničí nezapomeňte na povinnou výbavu. Zapomenout byste neměli na lékárničku, výstražný trojúhelník, reflexní vestu či hever. Kromě výbavy pro auto nezapomínejte ani na osobní věci – dostatek neperlivé neslazené vody, jídla, teplé oblečení či deku (pro případ, že byste měli nehodu či uvázli v koloně).


Naplánování trasy


Před cestou si naplánujte na počítači trasu, informace o uzavírkách či kolonách. Poté trasu nastavte do navigace a přizpůsobte ji dle zjištěných dat. Nezapomeňte si naplánovat i pravidelné zastávky pro odpočinek a tankování paliva (dle otevírací doby a ceny paliva).
cesta


Nechte si zkontrolovat vůz od profesionálů


Pokud chcete mít jistotu, že je váš vůz zcela v pořádku, můžete navštívit kontroly za zvýhodněné ceny. U nás právě probíhá: Jarní servisní akce Citroen za akčních 299 Kč.


Všechny aktuality