Aktuality

10.06.2013

Mistrovství Evropy v rallycrossu ve Finsku

Mistrovství Evropy v rallycrossu ve Finsku
Timerzyanov a Hansen vedou

Piloti Hansen Motorsport Timur Timerzyanov (RUS) a Timmy Hansen (SWE) dojeli na druhém a třetím místě za vítězným Tannerem Foustem (USA) při velkolepém finále SuperCar ve Finsku.

Díky bodovému zisku si také oba udržují své pozice na čele mistrovství Evropy v rallycrossu - Timerzyanov vede, Hansen je celkově druhý před pokračováním seriálu příští víkend v Norsku.
První Live - TV přenos ze závodu RallycrossRX si nemohl přát lepší začátek, když oba v semifinále i finále nevídaně bojovali.
„Byl jsem unešený výkony Timura a Timmyho ve finále,“ nechal se slyšet týmový manažer Kenneth Hansen. „Byl to opravdu tvrdý finálový souboj, ale oba udrželi nervy na uzdě k tomu, aby do stáje přinesli vynikající výsledky a body do šampionátu.“

Ve finále stál Timerzyanov na pole position s Petterem Solbergem. Solberg se také ujal vedení do první zatáčky a vypadalo to, že si jede pro vítězství. Ale jeho agresivní styl odneslo přední kolo. Timerzyanov byl druhý, jel hodně rychle, ale několik chyb dalo šanci Foustovi, který ji využil a při výpadku Solberga vyhrál. Hansen neměl nejlepší start do prvního kola a byl pátý. Ale pak se zlepšil a stoupal nahoru. Když mu Liam Doran pootevřel skulinku k předjetí, Hansen se protáhl na třetí pozici a dojel si pro umístění na pódiu.


Finále - Kouvola, Finsko:

1. Tanner Foust (USA) 6
2. Timur Timerzyanov (RUS) 5
3. Timmy Hansen (SWE) 4
4. Liam Doran (GB) 3
5. Petter Solberg (NOR) 2
6. Andreas Bakkerud (NOR) 1
ME pořadí:

1. Timur Timerzyanov (RUS) 88
2.Timmy Hansen (SWE) 86
3. Davy Jeanney (FRA) 61
4. Petter Solberg (NOR) 58
5. AntonMarklund (SWE) 53

..
11. Alexander Hvaal (NOR) 32


Všechny aktuality