Grand C4 Picasso, který přináší nový" />

Aktuality

12.05.2016

Máme tu facelift Citroën C4 Picasso a Grand Picasso

Citroen před několika dny představil modernizovanou verzi Citroën C4 Picasso a Grand C4 Picasso, který přináší nový neokoukaný design, rozšířenou výbavu a inovativní technologie.

Aktuální generace vozu slaví úspěch, na trhu se již prodalo více než 300 000 vozů. Nové MPV C4 Picasao má prodeje akcelerovat, první vozy by se měly na trh dostat již od letošního června.

nc4p

Nové Picasso nabízí přepracovaný nárazník s chromovanou linkou, která lemuje mlhovky. Změn se také dočkaly horní světla, které jsou nyní opticky spojeny chromovanými pásy se zakomponovaným logem značky.

Zákazníci se mohou těšit na nové odstíny karoserie včetně dvouodstínové černé střechy (u Grandu se stříbrným střešním obloukem). K dispozici budou i nová pětipaprsková 17palcová kola z lehkých slitin.V interiéru vozu upoutá luxusní sedmipalcový dotykový displej multimediálního systému, který umí okamžitě reagovat na nejrůznější pokyny a zrcadlit data z mobilních telefonů. O to, abyste dorazili do cíle se stará dvanáctipalcová navigace, která kromě silnice dokáže podat některé památky a města v trojrozměrném zobrazení, v reálném čase sleduje úroveň dopravy nebo upozorní řidiče na měření rychlosti.
O bezpečnost řidiče se postará systém, který sleduje únavu a doporučuje, kdy zastavit a kdy si odpočinout. Od pokut za rychlost vás ochrání systém sledování maximální povolené rychlosti. Jízdní zážitek zlepší automatické rozpoznávání dopravních značek, asistent pro jízdu v pruzích nebo aktivní hlídání vozidel v mrtvém úhlu.
Ke konci roku si bude možné dále přiobjednat systém automatického brzdění vozu, který vás dokáže ochránit před hrozící kolizí.U faceliftovaného vozu se můžeme těšit také na nové motory. Zářným příkladem je například nový ttříválec 1.2 PureTech (96 kW) s šestistupňovou samočinnou převodovkou.


Všechny aktuality