Aktuality

10.06.2016

Kdy vyměnit vzduchový filtr?

V dnešním článku zodpovíme častou otázku našich zákazníků: Kdy je vhodný čas vyměnit vzduchový filtr a proč není dobré výměnu oddalovat.

V jakém prostředí jezdíte?


Na otázku ohledně výměny existuje jednoduchá odpověď:. Kde jezdíte? Právě dle prostředí, ve kterém se s vozidlem nejčastěji pohybujete, se odvíjí i interval výměny.
Běžný vzduchový filtr bývá zanesený v průměru okolo 20 tisíc kilometrů. Spolehlivě ucpaný pak bývá mezi 50 až 80 tisíci.

Proč je důležitá výměna?


U starších motorů dochází k zanášení filtru a to vede ke snížení výkonu motoru, zvýšení spotřeby paliva, opotřebení motoru a vyšší hlučnosti.
Novější motory vyšší spotřebou netrpí, stále dochází ke snížení výkonu a vyššímu opotřebení motoru.

Pamatujte, že zanesený filtr omezuje přísun vzduchu do motoru a snižuje tím jeho výkon. Jen čistý vzduchový filtr dokáže ochránit motor před nasátím nečistot z okolního prostředí, které by jej mohly poškodit.
Pro optimální dodávání směsi vzduchu a paliva je nutné mít vzduchový filtr plně průchozí.Kdy je optimální doba na výměnu?


Při výměně vzduchového filtru se řiďte podle znečistění. Ujeté kilometry vám totiž dávají jen orientační představu, která může být ve skutečnosti diametrálně jiná.
Pokud bychom měli stanovit hranici pro výměnu bude to mezi 10 -20 tisící kilometry. V ideálním případě měňte vzduchový filtr s každou výměnou oleje.

Nevíte si rady?


Nevíte, kdy vyměnit vzduchový filtr u vašeho vozu? Navštivte nás, pomůžeme vám a o vaše auto se postaráme!


Objednat se na servis >>Všechny aktuality