Aktuality

13.11.2017

Již 500 tisíc prodaných vozů Citroën C4 Picasso!



Exteriér vozů C4 Picasso a Gran C4 Picasso


Statistiky potvrzují jasný úspěch dvojice vozů Citroën C4 Picasso a Citroën Grand C4 Picasso! Prodalo se jich již půl milionu po celém světě již za pouhé 4 roky!


V červnu 2013 spatřil světlo světa model C4 Picasso v pětimístné verzi, na podzim pak sedmimístná verze Grand C4 Picasso. V roce 2016 oba modely prošly faceliftem – přibyl jim nový dotykový displej, systém rozpoznávání dopravních značek omezujících rychlost, 3D navigační systém s hlasovým ovládáním, adaptivní tempomat s funkcí Stop, víko zavazadlového prostoru s bezdotykovým ovládáním a mnoho jiného.


Automobily jsou zástupci programu „Citroën Advanced Comfort“ a díky svému komfortu a technologiím nabízí ve světě MPV nejlepší syntézu ve svém segmentu. Poskytují pohodlí pro celou posádku díky samostatným zadním sedadlům, panoramatickému čelnímu sklu či sedadlu spolujezdce vepředu s opěrkou nohou.


Motory nabízejí C4 Picasso úsporné, dynamické a výkonné. Je zde k dispozici BlueHdi diesel a PureTech benzínový ke které patří i automatická převodovka poslední generace EAT6.


Statistiky Citroën C4 Picasso:


Hlavní trhy:

  • 1. Francie

  • 2. Španělsko

  • 3. Velká Británie


Počet prodaných vozů v nejbohatší výbavě (Feel a Shine) celosvětově – 80 %


Počet prodaných vozů vybavených automatickou převodovkou EAT6 celosvětově – 45 %


Počet prodaných vozů v nejbohatší výbavě (Feel a Shine) v CZ -66 %


Počet prodaných vozů s dieselovým motorem v CZ – 94 %


Počet prodaných vozů vybavených automatickou převodovkou EAT6 v CZ – 35 %



Všechny aktuality