Aktuality

12.11.2015

Jaké je vhodné auto pro tři děti?

V dnešním článku vám poradíme, jak vybrat auto, do kterého se bez problémů vejdou tři autosedačky a tedy i tři děti.

Při pohledu na český trh zjistíte, že vozů, které by měly tři isofixové úchyty či tři plnohodnotné bezpečnostní pásy, do kterých by bylo možné pohodlně vedle sebe poskládat tři dětské sedačky není mnoho. Výrobci se snaží uvádět vozy, které jsou v interiéru bezpečnější a pohodlnější. To si však bere svou daň na prostoru uvnitř vozu.

Větší pohodlí = málo místa


Situaci nám nezlehčují ani výrobci dětských sedaček. Chtějí pro své klienty zajistit vyšší komfort, většinou však na úkor větších rozměrů autosedačky. Kupujícím tak nezbývá nic jiného, než obcházet autobazary a autosalony s metrem či rovnou s autosedačkami a zkoušet, zda se do vozu skutečně naskládají.Existuje i alternativní řešení


Pokud řidič ví, že v automobilu bude jezdit s dětmi sám, může uvažovat nad běžným vozem. Dvě sedačky se bez obtíží vlezou do každého automobilu. Třetí autosedačku pak může řidič umístit na sedadlo spolujezdce. Pokud bude mít dítě umístěné na předním sedadle proti směru jízdy, nezapomeňte vypnout čelní airbag.

Jaké jsou nejlepší vozy pro tři děti?


Automobilka Citroen si dlouhodobě zakládá na přátelském přístupu k rodinám s dětmi. Není se tedy co divit, že z nabídky vozů Citroen můžeme doporučit hned několik vozů, které lze použít pro přepravu tří dětí.Tipy na vozy pro přepravu 3 dětí:1. Citroën Grand C4 Picasso – komfortní a bezproblémové umístění v podobě samostatných sedadel

2. Citroën C4 Cactus – nabízí možnost převážení 3 dětí ve druhé řadě. Pro 2 děti nabízí velkorysý prostor, snadné použít úchytů top-tether a velmi dlouhé pásy.

3. Citroen Berlingo – bez problémů se vejdou 3 sedačky vedle sebe. Díky větší výšce se děti v autě velmi dobře poutají.

4. Citroën Jumpy – skvěle se hodí osobní verze tohoto užitkového automobilu

5. Citroën C8 – velmi pohodlné umístění 3 dětských sedaček. V prodeji již jenom jako Bazarový vůz.Potřebujete poradit s výběrem vozu pro 3 děti? Neváhejte nás kontaktovat.

Získat další informace >>

Všechny aktuality