Aktuality

13.07.2015

Jak zjistit dopravní situaci? Vyhněte se kolonám

Léto je čas dovolených, ale také nutných oprav na vozovce. S tím souvisí i uzavírky, omezení provozu a další peripetie způsobující kolony. V dnešním článku vám poradíme, jak předem zjistit dopravní situaci na silnici a jak se vyhnout kolonám.

Dopravní zpravodajství v rádiu


Pokud jste již v autě a nemáte internetové připojení, můžete využít zpravodajství místních rádií. Celoplošně u nás nejlepší dopravní zpravodajství přináší:
Zelená vlna - dopravní informace - Český rozhlas
Rádio Impuls - Doprava 007

Dopravní zpravodajství asistenčních linek


Non-stop dopravní informace získáte vytočením čísla 1220. Jedná se o asistenční službu od GLOBAL ASSISTANCE, která přináší aktuální zpravodajství zaměřené na nejzatíženější českou dálnici D1.

Dopravní zpravodajství na online kamerách


Kromě televizního zpravodajství na ČT můžete využít online kamery. Data jsou přenášeny v reálném čase 24 hodin denně. Webkamery fungují především ve větších městech a největších dálnicích a rychlostních komunikacích. Pro zajímavost uvádíme přehled nejvýznamnějších portálů:
Dopravní kamery v Brně
Dopravní kamery na dálnici D1 v úseku Praha – Brno
Dopravní kamery v Praze
Dopravní kamery v Ostravě
Dopravní kamery na českých dálnicích

provoz

Google Maps a zobrazování provozu


Zajímavou funkcí Google Maps je zobrazení dat o provozu na mapě. Aktuální provoz zjistíte vyhledáním trasy. Na mapě se vám automaticky zobrazí červené či oranžové čáry, které signalizují plynulost provozu. Dále také symboly značící nehodu či práci na silnicích. Pokud existuje rychlejší alternativní cesta, Google vám ji rovnou naplánuje (včetně odhadovaného počtu ujetých kilometrů a času jízdy). Pokud aplikaci používáte v mobilním telefonu, Google vám dokáže nabízet alternativní kratší či rychlejší trasy v průběhu jízdy.

Dopravní zpravodajství v mobilu


Pro komplexnost přehledu ještě uvádíme tip na mobilní aplikaci - Dopravní informace tudyNE. Ta vám zobrazí online na mapě přehled dopravních nehod a uzavírek na českých silicích. Data čerpá z portálu dopravniinfo.cz a také přímo od samotných uživatelů.

Dopravní informace tudyNE Free - screenshotVšechny aktuality