Aktuality

07.09.2015

Jak vybrat nejvýhodnější úvěr na auto?

Nákup auta patří k tomu nejdražšímu spotřebnímu zboží, které významně zatíží rodinný rozpočet. Pokud nemáte našetřeno dostatek finančních prostředků, budeme se muset poohlídnout po úvěru. V dnešním článku vám přinášíme rady, jak zvolit nejvýhodnější úvěr a ušetřit peníze.

Chcete-li připravit nabídku financování na míru? Navštivte nás v autosalonu, připravíme vám zdarma nejvýhodnější řešení.Desatero rad pro pořízení nejvýhodnějšího úvěru na auto:


- proveďte srovnání půjček od bankovních i nebankovních společností. Pamatujte na to, že nebankovní instituce mohou někdy nabídnout výhodnější podmínky.
- pokud víte, že byste úvěr od banky nedostali, zvolte nebankovní finanční společnost, která tolik nelpí na čistých registrech a příjmech.
- potřebujete-li vyřídit půjčku rychle, zkuste oslovit nebankovní společnost, která má rychlejší procesy při uzavírání smlouvy (dejte si pozor na úrok a podmínky půjčky).
- nesrovnávejte úrok, ale RPSN, což je roční procentní sazba nákladů, která zohledňuje úrokovou míru a poplatky.
- klíčovým údajem je celková částka, kterou musíte vrátit. Doporučujeme porovnávat stejně vysoký úvěr se stejnou splatností a počtem splátek.
- nezapomeňte si zjistit poplatek za předčasné splacení půjčky. Některé banky si poplatek neúčtují, jiné doúčtují "pokutu" ve výši 0,5 - 1% dle zbývajících roků.
- zajímat by vás měly i poplatky za prodlení splátky.
- zjistěte si, jestli bude v případě problémů dluh řešit soud nebo rozhodce.
- výsledná cena úvěru se odvíjí od rizikovosti (poskytovatele bude zajímat pracovní poměr, výše platu, další úvěry). Čím solventnější pro banku budete, tím bude i nižší úroková sazba.
- u svého dealera se informujte o speciálních zvýhodněných nabídkách na financování.
- přečtěte si článek na téma Výhody a nevýhody koupě auta na úvěr, leasing a v hotovosti a vybete si optimální financování.

Kam pokračovat dál?


Zjistěte více informací o způsobu financování poskytovaného našim autosalonem, volejte na +420 515 900 900 nebo nás rovnou navštivte v autosalonu. Poradíme vám a sestavíme individuální kalkulaci.


Všechny aktuality