Aktuality

15.06.2015

Jak správně skladovat zimní pneumatiky?

Přezouvat pneumatiky ze zimních na letní jsme se naučili, ale stále se setkáváme s tím, že zákazníci se o ně neumí správně starat a skladovat. V následujících odstavcích si ukážeme, jak na to.

1. Čištění pneumatiky


Na začátek je nutné pneumatiku očistit od zaseknutých kamínků, štěrku a dalších nečistot. Při čistění si vystačíte s horkou vodou s rozpuštěným mýdlem a hadrou či houbičkou. Vyhněte se ostrým předmětům a chemii, kterou byste mohly pneumatiky poškodit. Po čistění nechejte pneumatiky důkladně z obou stran oschnout.

2. Impregnování pneumatiky


Po očistění je vhodné pneumatiky ošetřit přípravkem na údržbu pneu (pastou či ve spreji). Naimpregnováním pneumatiky výrazně zvýšíte životnost a zabráníte puchření. Přípravek pořídíte za cca 115 Kč.

3. Popis pneu


Nezapomeňte si na pneumatiku poznačit v jakém rohu auta byla namontována a jejich směr otáčení. Na podzim pak pneumatiky vzájemně prohoďte, abyste zajistili rovnoměrné sjíždění.

4. Tipy ke skladování


Pneumatiky uchovávejte v suchém, tmavém a chladném místě, kde nedochází ke styku pneu s benzinem či jinými chemikáliemi. Optimální místo pro skladování pneumatik je garáž či sklep.
Pokud se chcete vyhnout deformaci, pneumatiky volně nepohazujte. Pneumatiky umístěte do speciálního stojanu, případně na zem vyskládat vedle sebe (nikoliv na bok na stojato). Skladované pneumatiky každý měsíc mírně pootočte o čtvrt otáčky, aby nedocházelo k deformaci.Pokud vlastníte pneumatiky s ráfky, můžete je zavěsit na háky nebo nasunout na vodorovnou tyč, případně je položit na bok a naklást na sebe do komínu (ideálně po dvojicích). Kola opět pravidelně prohazujte, aby se pneumatiky nedeformovaly.

pneu
Zdroj: michelin.com

5. Dofukování pneumatik


Máte-li pneumatiky bez ráfků, je nutné je pravidelně dofukovat. Před uskladnění pro jistotu pneumatiky dofoukněte a následně kontrolujte tlak, čímž zjistíte, zda není pneumatika poškozená.

6. Vyvážení kol


Při opětovné použití pneu nezapomeňte vyvážit kola. Pamatujte, že nevyvážené kolo způsobuje větší opotřebení pneumatiky, ráfku i dalších podvozkových částí vozu.

Nechcete se starat?


S péči o pneumatiky a s profesionálním uskladněním v našich prostorách vám rádi pomůžeme v autoservisu na ulici Hviezdoslavova 51 v Brně. Neváhejte nás kontaktovat.


Všechny aktuality