Aktuality

19.08.2016

Jak snížit náklady na firemní vozy?

Poslední provedené studie ukázaly, že průměrné české firemní auto kolem 200 000 Kč ročně. Do nákladů se počítá nejen ztráta hodnoty vozu, ale i náklady na palivo, pojištění či servis. V dnešním článku vám poradíme, jak optimalizovat náklady na podnikové automobily.

Náklady na financování vozu


Ušetřit můžete již při samotném pořízení vozu. Při zvažování financování doporučujeme zvolit optimální řešení. Více v článku Výhody a nevýhody koupě auta na úvěr, leasing a v hotovosti.

Náklady na na palivo


Náklady na palivo se řídí dle kilometrového nájezdu. Můžete je snížit úspornou jízdou, využitím palivových karet či tankováním na správných místech. Více o snižování spotřeby paliva jsme si připravili v článku jak snížit spotřebu auta?.

Citroën C5

Náklady na servisování


Při výběru vozu doporučujeme brát v potaz i náklady na údržbu a servisování vozu. Důležitá pro vás bude nejen poruchovost, ale i ceny náhradních dílů a servisních prací. Náklady na servis lze jednoduše snížit uzavřením servisních smluv (viz naše Předplacené služby), které za roční poplatek nabízí kompletní správu vozu. Další možností je pronájem vozu v rámci operativního leasingu. Více o pronájmu si můžete přečíst v článku Operativní leasing a jeho výhody.

Náklady na pojištění


Kromě servisování můžete ušetřit i na pojištění vozu. Při uzavírání pojištění doporučujeme porovnat nabídky několika pojišťoven. U stávajících smluv je vhodné jednou za rok provést aktualizaci pojištění. Nová nabídka vám může ušetřit stovky i tisíce.
Tip: v rámci operativního leasingu získáváte i havarijní a povinné pojištění a servis. O vůz se tedy nebudete muset vůbec starat.

Náklady na pneumatiky


Při výběru nových pneumatik vždy kupujte odpovídající rozměr. Neriskujte a pravidelně měňte pneumatiky za nové (6 případů, kdy vyměnit pneumatiky za nové). Pneumatiky doporučujeme také správně skladovat ( Jak správně skladovat zimní pneumatiky?), čím prodloužíte jejich životnost.

Naučte se správně řídit


Používá-li ve firmě vůz více osob, sledujte náklady jednotlivých řidičů. Snažte se nastavit efektivní pravidla pro užívání vozu (včetně kompetence za hlídání doplňování provozních kapalin a servisních prohlídek). Řidičům, kteří mají výrazně vyšší náklady věnujte trénink úsporné a bezpečné jízdy. Zaměstnance můžete motivovat podnikovou soutěží o nejúspornějšího řidiče. Pro kontrolu nad podnikovými vozy můžete sáhnout po GPS lokátorům (monitoring vozu) či omezovačům rychlosti, které sníží náklady na palivo.

Získejte nejlepší cenu za vůz


At již hledáte vůz do pronájmu či ke koupi, využijte našich služeb Bussines centra a ušetřete!


Všechny aktuality