Aktuality

12.08.2015

Jak se připravit na prodej auta

Naši zákazníci se nás často ptají, jak správně postupovat při prodeji. V následujících odstavcích jsem se proto rozhodli na to odpovědět.

1. Historie vozu


Před prodejem najděte nejen servisní knížku, ale i další dokumenty vztahující se k vozu, jako například protokoly z technických a emisních kontrol či faktury z autoservisů. Výše uvedené dokumenty poslouží kupujícímu k tomu, aby si ověřil, že nebylo manipulováno s počtem ujetých kilometrů a snadno zjistil, jaké díly bude v dohledné době muset vyměnit.
Z přiložených servisních faktur sice hodnotu vozu nezvýšíte, zprůhledníte a urychlíte tím však kupcovo rozhodování.

2. Odstraňte drobné závady


Na kupce nepůsobí rozhodně dobře rozsvícené kontrolky. Pokud se jedná o drobnou úpravu, jako například výměna brzdových destiček, doporučujeme ji provést, zvýšíte tím cenu vozu i jeho atraktivitu. V případě, že se vám oprava nechce řešit, zjistěte si kolik bude oprava stát a sdělte cenu kupujícímu.

3. Důkladný úklid se vyplatí


Před prodejem vůz umyjte a vyčistěte interiér. Čisté auto bude působit zcela jiným dojmem a kupující si snáze představí, v jakém stavu auto může mít. Vyčištění vozu můžete svěřit specializované firmě nebo přímo autobazaru.

4. Způsob prodeje


Rozhodnete-li se pro prodej vozu přes inzerát dostanete nejspíš největší částku. Připravit se však musíte na komunikaci s kupci a na to, že budete ručit za vady. Pro inzerci doporučujeme připravit co nejlepší fotografie, které zvýší atraktivitu vozu.
Zvolíte-li prodej přes autobazar, získáte sice o něco nižší cenu, nemusíte však řešit papírování, komunikaci s prodejci a ani nenesete odpovědnost za vady. Za vše ručí autobazar.


Všechny aktuality