Aktuality

10.05.2015

Jak převážet kolo autem

Plánujete-li dovolenou či prodloužený víkend na kole, jistě jste řešili problém, jak pohodlně převést jízdní kolo. V dnešním článku si představíme nejrozšířenější způsoby.

1. V kufru automobilu


Ano, samozřejmě bicykl můžeme převážet v kufru automobilu. Pokud však plánujete pobrat další zavazadla nebo více kol, nejeví se přeprava v kufru jako optimální varianta. Navíc je nutné počítat s tím, že kolo musíte po jízdě očistit, abyste si neznečistili interiér vozu.

2. Střešní nosiče


Cenově nejvýhodnější varianta. Nejlevnější střešní nosiče pořídíte již od 350 Kč, jejich kvalita je však nevalná, nosiče mají tendenci reznout a kolo se do nich špatně uchycuje. Doporučujeme tedy volit dražší ověřené značky. Nevýhodou střešních nosičů je nutnost sundávání kola při parkování v garáží a pro slabší jedince obtížnější instalace.3. Nosiče na zadní dveře


Toto řešení je vhodné zejména pro kombi a hatchbacky. Dobré nosiče pořídíte kolem pěti tisíc korun. Jejich výhodou je to, že nemusíte kolo zvedat nad střechu, nevýhodou je to, že kolo není prakticky možné uchytit sám bez asistence další osoby. Levnější varianty dokáží převést 2 kola, dražší pomocí nádstavců zvládnou až 4


4. Nosiče na tažné zařízení


Nejlepší a zároveň nejdražší způsob převozu kol. Uchycení kola je snadné a hravě to zvládne i žena. Cenově se kvalitní nosiče pohybují v rozmezí 5 - 15 tisíc Kč. Nevýhodou tohoto řešení je fakt, že je třeba na nosič upevnit duplikát SPZ. Nosič zvládne přepravu 2 - 4 kol.


Všechny aktuality