Aktuality

17.12.2014

Jak postupovat při nákupu automobilu

Nákup automobilu není náročný, přesto se najdou klienti, kteří z toho mají obavy. Pro naše zákazníky nabízíme kompletní servis usnadňující nákup vozu. Máme připravené kupní smlouvy v souladu se zákonem, naši prodejci jsou k dispozici v jednání s úřady či pojišťovnou. V případě zájmu vše obstaráme za vás k vaší maximální spokojenosti. Přesto neuškodí zrekapitulovat jednotlivé kroky vedoucí k nákupu automobilu.

1. Uzavření kupní smlouvy


První podmínkou koupě automobilu je uzavření kupní smlouvy, která se stává platnou podpisem, splacením kupní ceny a předání vozidla do užívání. Minimálně v kupní smlouvě musí být uvedeno označení smluvních stran, předmět koupě (popis prodávaného automobilu) a cena.

pic

2. Uzavření povinného ručení


Povinné ručení doporučujeme uzavřít co nejdříve po koupi automobilu. Zelenou kartu, stvrzující uzavření pojištění, budete potřebovat při registraci vozidla. K pojištění vozu vám stačí kopie velkého technického průkazu a občanský průkaz. V případě nákupu ojetého vozu je auto pojištěno u původního majitele do doby, než dojde k přepisu.

3. Odhlášení ojetého vozu


Odhlášení ojetého automobilu provádí prodávající na úřadě evidence vozidel. Kupující musí sdělit prodávajícímu jméno a bydliště. Dále si prodávající musí připravit velký a malý technický průkaz, občanský průkaz, kupní smlouvu a doklad stvrzující pojištění.

pic

4. Evidenční kontrola


Pro kupujícího znamená nákup vozu i návštěvu STK na tzv. evidenční kontrolu. S sebou si nesmí zapomenout občanku, velký technický průkaz a automobil, u kterého pracovníci STK provedou kontrolu VIN kódu. U ojetého vozu se připravte na to, že v případě neplatné technické či emisí budete muset muset nechat provést dodatečně tyto testy.

5. Přihlášení vozidla


Posledním krokem je přihlášení do evidence motorových vozidel. Po přihlášení se stává vozidlo oficiálně vašim majetkem.

6. Potřebujete poradit?


Zjistit více informací >>


Všechny aktuality