Aktuality

16.05.2016

Jak pořídit výhodně dodávku?

Doba nerozvážného rozhazování firemních peněz je minulostí. Firmy se snaží optimalizovat své výdaje a to i při obměně vozového parku. V následujících odstavcích poradíme, jak nakoupit výhodně dodávku a jak si porovnat nabídky jednotlivých značek.


To nejdůležitější, co byste si měli z článku odnést je to, že při zvažování nákupu dodávky byste měli brát v potaz nejen cenu za pořízení vozu, ale i celkové náklady, které přímou souvisí s provozováním užitkového vozu.

Nový Citroën Jumper

Jak spočítat náklady?


Celkové náklady spočítáte velmi jednoduše. Stačí vzít cenu za pořízení vozu a k tomu přičíst cenu servisních prací na požadovaný nájezd, které vám poskytne prodejce či servis. Následně od této sumy odečtete odhadovanou částku, za kterou byste ojetý vůz prodali.
Konečné číslo následně můžete porovnat s jednotlivými nabídkami, které obdržíte od prodejců. Díky tomu si lépe porovnáte jednotlivé nabídky.

Nezapomínejte na spotřebu


Při porovnávání byste měli samozřejmě brát v úvahu i náklad na ujetý kilometr. Spotřeba se u jednotlivých užitkových vozů značně liší (mezi 4 až 15 Kč/km).
Pro přesné porovnání doporučujeme vydělit výsledné číslo z prvního odstavce předpokládaným počtem ujetých kilometrů za dobu vlastnictví auta a následně k tomuto číslu přičíst spotřebu.
Do výpočtů záměrně nezahrnujeme náklady na pojištění či pneumatiky, které budou u porovnávaných vozů totožné a není s nimi nutné pro účely stanovení nákladovosti provozu počítat.

K výběru bychom dále doporučovali přečíst:


Jak správně vybrat dodávku?


Potřebujete poradit?


Pomůžeme vás s výběrem, zpracujeme vám speciální cenovou nabídku. Kontaktujte nás ještě dnes.

Chci pomoci>>Všechny aktuality