Aktuality

20.10.2015

Jak na rychlou opravu pneu u vašeho auta?

Jistě to znáte. Spěcháte do práce či na důležitou schůzku a zjistíte, že máte píchnutou pneumatiku. A teď, co s tím? Do servisu to nestíháte, asistenční službu, která by vám opravu zdarma provedla na místě nemáte zaplacenou. Nezbývá ni jiného, než si poradit sám. Jak na to si ukážeme v následujících odstavcích.

Jako nejsnadnější varianta se nám jeví použití opravných kitů. Ty nabízí snadnou a rychlou opravu. Nevýhodou je to, že u kitu je potřeba počítat, že s opravnou sadou neslepíte díry v bočnici pneumatiky či na jejím okraji u ráfku. Také zapomeňte na to, že byste s kitem lepili příliš velké díry v pneumatice.

Jaké existují opravné kity?


Mezi zákazníky patří mezi nejoblíbenější sprej a sada s kompresorem.

1. Sprej na pneumatiky


Za cenu kolem 300 Kč si pořídíte sprej, s kterým se stane oprava pneu hračkou. Stačí postupovat podle návodu, který nalezete na obalu výrobku. Jak sprej funguje, si můžete prohlédnout na následujícím videu:2. Opravná sada s kompresorem


Dosahuje výrazně lepších výsledků než sprej. Budete se však muset smířit s tím, že za kompresor zaplatíte cca 2 500 Kč. Velkou výhodou tohoto řešení je opakované použití (lepidlo vydrží několik oprav, lze jej doplňovat). Kompresor můžete navíc používat i k běžnému dofukovávání pneu. Používání kompresoru je o něco složitější, než u spreje. Jak funguje oprava s kompresorem si ukážeme na následujícím videu:
Oprava není na pořád


U opravných prostředků se dočtěte, že byste neměli dlouho otálet s návštěvou pneuservisu, který vám defekt profesionálně opraví. Po použití spreje či kompresoru můžete najet maximálně padesát kilometrů, poté se stává jízda méně bezpečnou. Při jízdě jste také limitováni maximální rychlostí, které se pohybuje od 50 do 80 km/hod.

TIP: Věděli jste, že naše společnost nabízí profesionální pneuservisní práce? Neváhejte nás navštívit. Pneuservis Brno? Carling má něco navíc


Všechny aktuality