Aktuality

14.08.2016

Jak na rychlou koupi ojetého vozu?

Máte před dovolenou a auto vám vypovědělo službu nebo jej někdo ukradl? Pokud nemáte možnost si vůz zapůjčit, budete muset řešit rychlou koupi bazarového vozu. Jak na to se dozvíte v tomto článku.

Nechte si poradit od odborníka


Spěcháte-li s nákupem, nenechte to před prodejcem na sobě zdát. Připravíte se tak o možnost vyjednat lepší cenu. Zachovejte klid a k nákupu si pozvěte odborníka, který dokáže posoudit stav vozu a udělat kompletní prohlídku.

Tip na článek: Jak poznat auto se stočeným tachometrem?

Pokud potřebujete s autem ihned vycestovat, musíte mít jistotu, že nemá žádnou poruchu a že bude na dovolené spolehlivě fungovat.
Naleznete-li nějaké nedostatky, zjistěte si předem za jak dlouho je servis schopný auto opravit. Pamatujte na to, že o prázdninách mají i servisy dovolené a můžete se setkat s delšími čekacími lhůtami.
Kromě mechanických závad zkontrolujte i olej, filtry a provozní kapaliny. Pokud si nejste jistí, kdy byla provedena poslední výměna, nechte kapaliny vyměnit.

Doporučujeme přečíst


10 omylů při nákupu ojetého auta
Jak postupovat při nákupu automobilu
Vše, co jste potřebovali vědět o skrytých vadách při koupi ojetého vozu

Volte osvědčené prodejce


Čas nutný k pořízení ojetého vozu zkrátíte správnou volbou prodejce. U velkých autobazarů lze automobil pořídit do 3 dnů, u osvědčených prodejců do několika hodin. Příkladem je například námi poskytovaná služba Citroen Select, která nabízí prověřené vozy s dokladovanou historií, servisováním u autorizovaných prodejců a hlavně se zárukou, která platí i mimo ČR. S vozem se tak nemusíte bát vycestovat ani do zahraničí.
Pro zpříjemnění koupě vozu dále nabízíme asistenci či vyřízení přihlášení do registru vozidel, evidenční kontrolu či sjednání pojištění.


Tipy na závěr


Před návštěvou autobazaru byste si měli vždy ujasnit, jaký rozpočet máte na koupi vozu. Z něj doporučujeme odečíst 15%, se kterými kalkulujte jako rezervu na případné servisní práce a služby odborníka, který vám nezávisle prověří vůz. Kromě času na koupi vozu počítejte také s časem na přepis vozu.

Spěcháte?


Kontaktujte nás a my vám zajistíme optimální vůz a o vše se postaráme.

Získat více informací >>Všechny aktuality