Aktuality

03.02.2015

Ideální vůz pro seniory

Při nákupu vozu pro seniory není až tak důležitý výkon, design či reprezentativnost vozu. Ve stáří se do popředí dostává pohodlí, jednoduchá obsluha, snadné nasedání, nízká pořizovací cena a provozní náklady či použití asistenčních systémů pro usnadnění parkování.

Na co se při výběru vozu pro důchodce zaměřit?


Pohodlnost sedadel - kromě rozměru sedadel a komfortu se zaměřte na to, jaká je poloha řidiče vůči vozovce či jak je sedadlo či volant možné polohovat. Pro seniory je důležitý zejména vysoký posed zaručující dobrý výhled z vozidla. Lepší viditelnosti prospěje i dostatek prosklené plochy.

Snadné nastupování - klíčové je snadné nastupování i vystupování z a do vozu. Zavazet by vám mohly sloupky, prahy či zkosení střechy. Pro maximální pohodlí vybírejte automobily s vyšším stropem, kde se je možné dostatečně narovnat a natáhnout nohy.

Jízdní komfort- důležité je nejen odpružení, ale i tlumení vnějšího hluku. Prioritní je bezpečnost při zachování rychlých reakcí, stabilitě v zatáčkách nebo přesné řazení.

Ovládání - větší vozy zajistí vyšší komfort, ale v některých případech je to vykoupeno horší ovladatelností a viditelností z vozidla. Moderní vozy jsou vybaveny parkovacími senzory, které dokáží značně usnadnit ovládání. Snadno ovladatelné a nalezitelné by měly být i ovládací prvky přístrojové desky vozu.

Cena vozu - při výběru vždy porovnejte motorizaci a základní výbavu. Senior nepotřebuje poslední funkční novinky, které stejně nebude umět ovládat. Základem by měla být klimatizace, posilovač řízení, ABS či navigace. Při volbě motorizace se doporučujeme zaměřit na motory s nižším výkonem, které garantují nízkou cenu pojištění a spotřebu paliva. Automobil pro seniory by měl být minimálně poruchový - s nízkými náklady na servis.

Pro důchodce jsou ideální vozy z kategorie MPV (multi-propose vehicle), což je skupina velkoprostorových vozů ve střední či menší velikosti.

Z naší nabídky doporučujeme tyto vozy pro důchodceCitroën Berlingo


Citroën Berlingo
Cena nového vozu: od 324 900 Kč

Citroën DS5


Citroën DS5
Cena nového vozu: od 766 900 Kč

Citroën C3 Picasso


Citroën C3 Picasso
Cena nového vozu: od 276 900 Kč

Citroën C4 Picasso


 Nový Citroën C4 Picasso
Cena nového vozu: od 404 900 Kč

Citroën Grand C4 Picasso


Nový Citroën Grand C4 Picasso

Cena nového vozu: od 424 900 KčPotřebujete získat další informace? Navštivte nás v autosalonu.


Všechny aktuality