Aktuality

06.08.2015

Ideální vůz na práci i volný čas? Citroen Berlingo Multispace

Model Citroën Berlingo se v roce 1996 stal zakladatelem segmentu ludospace. Od té doby se prodalo již 2,9 milionu vozů dvou generací. Nyní přichází další z řady modernizací, která s sebou přináší nové motory, moderní konektivitu a další technologie známé z ryze osobních automobilů. Nová generace motorů BlueHDi splňuje emisní normu Euro 6 a dosahuje kombinované spotřeby 4,3 l/100 km.

Na výběr jsou výkonové stupně 55, 73a 88 kW, nejsilnější z nich přináší novinku v podobě šestistupňové manuální převodovky. Nový 7'' dotykový displej zjednodušuje ovládání navigace, rádia, telefonu nebo nastavení vozu. Ke konci roku také přibude funkce Mirror Screen, která umožňuje přes displej ovládat aplikace uložené v telefonu. Dále se můžeme těšit na systém automatického brzdění Active City Brake, který snižuje riziko srážky v nízké rychlosti (do 30 km/h).
berlingo článek
Už nyní jsou ale pro Berlingo Multispace dostupné další dvě novinky, které nepatří k běžné výbavě víceúčelových vozů: přední parkovací asistent a zadní kamera usnadňující couvání. Na hlavních přednostech řady Berlingo, variabilitě, prostoru a komfortu, se nic nemění. Při celkové délce jen 4,38 m nabízí velkorysý prostor o objemu 675 l – po vyjmutí tří samostatných zadních sedadel se dokonce zvětší na 3000 l. Volitelně může být Berlingo Multispace díky dvěma dalším vyjímatelným sedadlům ve třetí řadě dokonce sedmimístné.


Berlingo stvořené pro práci


Společně s osobní verzí byla modernizována i užitková varianta Berlinga. K dispozici je pro ní většina zmíněných novinek, nadále se však jedná o chytrého praktika. Do kabiny se díky příplatkovému prostřednímu sedadlu mohou usadit tři pasažéři, jeho překlopením pak lze Citroen Berlingo přeměnit v mobilní kancelář.
Sedadlo spolujezdce jde také sklopit, což umožní přepravu ještě delších předmětů. Vybrat si můžete ze dvou délek rozvoru L1 (s objemem nákladového prostoru 3,7 m3) a L2 (4,1 m3). Díky chytrému řešení se do auta dají naložit dvě europalety. Kromě klasických spalovacích motorů je k dispozici i čistě elektrická verze, která po městě na jedno nabití ujede 170 km.Všechny aktuality