Aktuality

20.09.2017

Frankfurtský autosalon 2017 a novinky z dílny Citroën

V německém Frankfurtu nad Mohanem od 12. do 24. září 2017 probíhá na výstavišti mezinárodní autosalon, na kterém samozřejmě nemůže Citroën chybět. Automobilka představila zajímavé novinky, které vám zde shrneme. Jedná se o první veřejné představení kompaktního SUV Citroën C3 Aircross, dále také nové modely E-Méhari by Courrèges a SpaceTourer Rip Curl Concept a neméně zajímavé bylo taky uvedení nového motta firmy „Inspired by you“.


„Créative technologie“ střídá „Inspired by you“


Začínáme tím posledním. Už loni na pařížském autosalonu přišel Citroën s kampaní „Inspired by you“ a tak teď přirozeně zvolil tento claim i jako nový mezinárodní podpis značky, který Citroën poprvé použil oficiálně až zde, na Frankfurtském autosalonu 2017. Vystřídal tedy motto „Créative technologie“, které jsme mohli slyšet u Citroënu od roku 2009.


Nové motto Citroënu- Inspired by you

Proč ta změna a proč zrovna tohle?


Značka prodává běžné vozy pro široké spektrum zákazníků a jako „people minded brand“ se vždy snažila na trhu prosazovat jako lidová značka, pro níž jsou inspirací lidé a jejich životní styl. Proto „Inspired by you“, neboli česky „Inspirováno vámi“, Citroën vystihuje úplně dokonale. Ale není to jenom pouhý podpis, ale skutečné krédo, protože výsledky jsou dávno již reálně vidět. Či už to jsou nové modely C3 či C5 Aircross, které aktuálně přinesly svěžest a větší pohodu pro cestující, nebo nové služby jako např. Citroën Rent&Smile či Citroën Earn&Drive a nebo taky moderní technologie jako kamera ConnectedCam CitroënTM či hydraulické dorazy Progressice Hydraulic CushionsTM. Citroën se tímto vším snaží přinést co nejvíce užitku pro zákazníky a „Inspired by you“ je tedy v tomto případě maximálně přesné.


Nový elektromobil od Citroënu


Vozu Citroën E-Méhari by Courrèges jsme věnovali samostatný článek, ve kterém zjistíte kromě jiného i to, že jde o zajímavé spojení automobilky a módního domu, ze kterého vznikl tento elegantní elektromobil.


Citroën E-Méhari by Courrèges na videu:

Představení dodávky pro kempingové nadšence


Firma Citroën spolupracuje taky s firmou Rip Curl, a tak spojením dvou originálních know-how vznikla kempingová dodávka, kterou ocení zejména ti, kteří rádi jezdí autem do přírody, kempují či prostě jenom mají rádi dobrodružství ve spojení s moderním a technologicky kvalitně zpracovaným vozem. Automobil dostal název Citroën SpaceTourer Rip Curl Concept a je mu věnovaná samostatná sekce.


Citroën SpaceTourer Rip Curl Concept na videu:

A co byla asi největší událost za barvy Citroënu na Frankfurtském autosalonu?


Za nás to bylo první veřejné představení Citroënu C3 Aircross ve světové premiéře. Toto SUV nové generace v sobě spojuje dva styly – je to styl a prvky SUV a současně prostornost a modularitu velkoprostorových vozů. Na autosalonu bylo přezentováno hned v několika variacích exteriéru i interiéru, čímž dokázalo potenciál z hlediska personalizace. Samozřejmě je pro C3 Aircross vytvořena taky samostatná sekce, kde se dozvíte všechny další detaily.


Citroën C3 Aircross


Autosalon splnil a možná i předčil očekávání. A to jak z pohledu samotného Citroënu, ale i ostatních značek. Nevíme jak vy, ale my se už teď nemůžeme dočkat příštího ročníku.Všechny aktuality