Aktuality

07.08.2015

Elegantnější Citroen C4

Model C4 se během roku dočkal změny u motorů. Nyní dochází k modernizaci facelitru, ten přináší moderní vnější vzhled a nové prvky ve výbavě.

Místo velkých revolucí jde modernizace designu Citroënu C4 cestou ladění detailů. Nová optika předních světlometů, doplněných o LED denní svícení, dodává vozu velmi moderní vzhled. Zadní partie zase oživují nově navržená koncová světla s 3D efektem. Kromě toho se v nabídce objevují dva nové odstíny laku karoserie a nové vzory litých kol.
Interiér zachovává silné stránky modelu C4 – pohodlná sedadla, volitelně s masážní funkcí, a velká prosklená plocha nadále zůstávají klíčovými přednostmi francouzského hatchbacku. K nim se ale přidávají inovace na poli výbavy. Nový sedmipalcový displej v sobě zahrnuje multimediální výbavu, handsfree Bluetooth, palubní počítač a na přání také navigaci. Dotykové ovládání nahradilo většinu tlačítek na středovém panelu, takže obsluha systému je nyní jednodušší a přehlednější. Další novinkou je handsfree odemykání a startování tlačítkem.
V nabídce nechybí ani systémy, které usnadňují každodenní život s autem – například přední parkovací asistent, sledování mrtvých úhlů nebo standardně dodávaný asistent rozjezdu ve svahu. Praktickým detailem je také palubní zásuvka na 230 V.
Citroen C4

Turbomotory pro každého


Loni uvedený přeplňovaný benzinový tříválec PureTech 130 (1,2 l/96 kW) je nově možné objednat také s automatickou převodovkou. Základním motorem se namísto atmosférické čtrnáctistovky stává tříválec PureTech 110, který má výkon 81 kW a kombinovanou spotřebu 4,7 l/100 km.
Naftové motory jsou důkladnou modernizací předchozích 1.6 HDi. Unikátní je kombinace filtru pevných částic a katalyzátoru SCR, která zachytí 99,9 % pevných částic a 90 % oxidů dusíku vypuštěných motorem. Slabší varianta BlueHDi 100 má 73 kW a v kombinovaném cyklu vykazuje jen 3,3 l/100 km. Silnější BlueHDi se může pochlubit 3,6 l/100 km, 88 kW a k tomu 300 Nm a šestistupňovou převodovkou.

Citroen C4


Všechny aktuality