Aktuality

15.10.2015

Citroen testuje autonomní vůz

Citroen se zařadil mezi přední světové výrobce, kteří si pohrávají s myšlenkou automaticky řízeného vozu. V rámci cesty na světový kongres Intelligent Transport Systems (ITS) ujel testovací vůz 580 km dlouhou cestu zcela v automatickém režimu, bez zásahu řidiče.
Vůz sám upravoval svou rychlost a přejíždění z pruhu do pruhu, přičemž se přizpůsoboval ostatním vozidlům v provozu, povolené rychlosti a stavu infrastruktury.

Skupina PSA Peugeot Citroën se tak snaží reagovat na vývoj používání vozů a očekávání zákazníků v oblasti mobility. Cílem je vyvinout inteligentnější vozidlo, zvýšit uživatelský komfort a snížit počet nehod způsobených lidskou chybou. Citroen plánuje integrovat do sériových vozů stále více funkcí s cílem snížení počtu zásahů do řízení řidiče.

Podívejte se na video z jízdy autonomního vozu


Předseda představenstva PSA Peugeot Citroën Carlos Tavares autonomní vůz okomentoval: „Cesta, kterou dnes náš prototyp absolvoval, ukazuje, že se s automatickými vozy již nepohybujeme jen v žánru sci-fi. Mobilita vstupuje do nové éry, která je podle mě opravdu vzrušující.“


Všechny aktuality