Aktuality

20.09.2017

Citroën společně s módním domem vytvořil módní elektromobil

Zajímavé spojení vzniklo při tvorbě vozidla na elektrický pohon – Citroën E-Méhari by Courrèges. Na vývoji se opět po úspěšné spolupráci na sněhově bílém konceptu vozu E-Méhari setkali firma Citroën a ikona ve světě módy - značka Courrèges. Díky tomu vznikl sériový módní elektromobil černé barvy, kterého se podle dostupných informací dostane na cesty jenom symbolických 61 kusů, což je rok založení módního domu.


Pohled na elektromobil Citroën E-Méhari by Courrèges zepředu

Výkon a vybavení


Elektromobil vychází ze standardního modelu E-Méhari. Má výkon 50 kW a točivý moment 166 nM. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne za 7,3 sekundy, maximální rychlost dosahuje 110 km/h a na jedno dobití je dojezd 195 km. Má odnímatelnou střechu, patnáctipalcová kola z lehkých slitin, o 2 cm vyšší světlou výšku a vylepšené nárazníky.


Pohled na elektromobil Citroën E-Méhari by Courrèges zboku

Interiér a exteriér


Co se týče estetické stránky vozu, karoserie je speciálně nastříkaná lakem Vinyl Black, zadní světla jsou pak výrazně červená. Interiér má světlé čalounění i obložení palubní desky. Je zde samozřejmě použita i jemná kůže.


Černobílý interiér elektromobilu Citroën E-Méhari by Courrèges


Z hlediska výbavy má E-Méhari taky co nabídnout. Je zde vyspělá audio aparatura se dvěma reproduktory a Bluetooth konektivitou, dálkové ovládání nebo i USB zdířka pro nabíjení chytrých zařízení.
Pohled na elektromobil Citroën E-Méhari by Courrèges zezadu


Vůz byl poprvé představen 8. září v Paříži na dnech módy, pak byl převezen na Frankfurtský autosalon, o kterém jsme vás už informovali v našem článku. Cena vozidla zatím zveřejněna nebyla.


Elektromobil Citroën E-Méhari by Courrèges na videu:
Všechny aktuality