Aktuality

09.12.2015

Citroen představil elektromobil E-Mehari

Vzpomínáte si na vozítko z francouzské série filmů o četnících ze Saint-Tropez? Ano, jednalo se o Citroën Méhari, který se dočká nástupce v podobě malého vozu na elektřinu.

Design vychází z konceptu Cactus M, o kterém jsme vás informovali v rámci zářijového Frankfurtského autosalonu. Vzhledově hodně připomíná svého staršího bratra - vůz Citroën C4 Cactus.Elektrický E-Mehari bude mít čtyři místa, na délku 3810 milimetrů, na šířku 1870 mm a na výšku 1650 mm. Kufr dokáže pojmout 200 litrů nákladu, při sklopení sedadel až 800 litrů. Citroen na vozu značně zredukoval váhu a to použitím plastové karoserie, která je tvarovaná za tepla a dvoudílné sundávací plátěné střechy. U vozu nehrozí koroze a navíc se bude snadno čistit zevnitř i zvenku - auto můžete jednoduše vystříkat hadicí. Nebudete to vadit ani v interiéru, jelikož čalounění je vyrobené z voděodolné syntetické kůže.Na exteriéru vozu upoutají pro Citroen typické dvoustupňové světlomety, robusní karoserie s černě lakovanými blatníky, prahy a nárazníky. Potěší také výběr z pestrých barevných kombinací jako je modrá, žlutá, béžová či červená.

E-Mehari bude pohánět elektromotor o výkonu 68 koní (50 kW) s maximální rychlostí 110 km/h. V městském provozu vůz ujede na jedno nabití až 200 kilometrů, mimo obce 100 km. Baterie budou mít kapacitu 30 kWh. Plné nabití potrvá 8 hodin (ze 16A zásuvky) nebo případně 13 hodin (z 10A zásuvky).

Začátek výroby se plánuje na jaro 2016.Všechny aktuality