Aktuality

06.09.2017

Citroën nabízí šrotovné až 120 000 Kč

Citroën se rozhodl konat a přináší ojedinělou nabídku: šrotovné až do výše 120 000 Kč na vybrané modely! Přitom standardní slevy bývají v řádech nižších desítek tisíc korun. Celá tahle akce platí od 1.9.2017 a poběží buď do vyčerpání částky, kterou si na to Citroën vyhradil, a nebo nejdéle do konce letošního roku.


“citroen

Proč tak vysoké šrotovné?


Jde o dlouhodobý problém na poli českých silnic. Dle aktuálních statistik Svazu dovozců automobilů za první pololetí 2017 český vozový park činí 15 let, čímž se řadí mezi nejhorší státy v Evropské Unií! Tento trend vládne mimo jiné i kvůli dovozu starších aut ze zahraničí. A protože s tím nikdo nic moc nedělá a vypadá to tak, že ani nehodlá dělat, Citroën se rozhodl zakročit sám a převzít zodpovědnost.

Hezky se k tomu vyjádřil František Neuman, ředitel značek Citroën a DS v České republice: „Po letech přešlapování na místě, kdy se sice na různých úrovních poukazuje na palčivost této neutěšené situace, ale zcela chybí jakákoliv konkrétní akce či vůle něco změnit k lepšímu, jsme se rozhodli převzít sami zodpovědnost a chceme naším skutečně vysokým finančním bonusem pomoci českým motoristům ke koupi nového vozu,“.

Kterých modelů Citroën se to týká?


Platí to pro všechny modely osobních vozů Citroën, kromě končícího modelu C5 a modelu SpaceTourer. Obecně platí, že čím větší a dražší auto, tím vyšší šrotovné:


Pokud tedy zákazník splní jednoduché podmínky pro šrotovné, může mít dieselový Citroën Berlingo Shine 1.6 blueHDi s manuální převodovkou se slevou až 120 000 Kč, což v realitě znamená, že se tím aktuální cenníková cena 524 800 Kč sníží na 404 800 Kč.automobil citroen berlingo


Automobilka Citroën se tímto snaží vytvořit výhodné podmínky pro široké spektrum majitelů starších vozů v rozpětí 250 až 350 tisíc korun. Obecně je očekávaný zájem hlavně o modely C3, C4 Cactus, Berlingo a C-Elysée.

Podmínky pro šrotovné


Funkční odkupované vozy


Mohou být osobní nebo úžitkové N1 a může se jednat o jakoukoliv značku či model auta v téměř jekémkoliv věku. Musí mít ovšem platnou STK, musí být v osobním vlastnictví minimálně 6 měsíců, mít SPZ / RZ a taky musí být schopné dojít do autosalonu po vlastné ose.
Pokud přivezete automobil, který je vhodný na další prodej, náš prodejce mu zato nabídne další peníze na protiúčet a zároveň i šrotovné.

Nepojízdný vůz


Pokud budete mít nepojízný vůz, stačí přinést potvrzení o ekologické likvidaci daného vozu ne starší jako 14 dní a poskytneme vám náš ekobonus.

Zákazníci nemají vůz na protiúčet nebo nechtějí svůj současný vykoupit?


Nevadí. Od Citroën dostane ekologický bonus ve výši 80 % šrotovného.

Financování


V první řade je nutno říct, že šrotovné není přímo podmíněné způsobem financování. Celá akce je dělaná na podporu českého vozového parku, takže neděláme zbytečné omezení a podmínky.
Klienti ovšem v případě zájmu můžou využít úvěrové produkty, a to financování bez navýšení, Privilege s finančním bonusem 10 000 Kč a nebo novinku Smart s úročením 3,9 %. Maximální doba financování je pak 84 měsíců, což garantuje v závislosti na výšce akontace velmi nízké měsíční splátky.
Nutno dodat, že šrotovné není možné kombinovat s operativním lízingem.

Emisní normy


Automobilka Citroën považuje za důležité rychle odstranit z českých cest nejšpinavější motory, aby se tím odlehčilo životnímu prostředí. „V rámci šrotovného od Citroënu se chceme primárně zaměřit na nejstarší vozy našich silnic, tedy ty, které splňují pouze emisní normy EURO 1 až EURO 3. Takové vozy necháme zcela na naše náklady ekologicky zlikvidovat, aby byla garance, že se již znovu nedostanou do provozu.“ vysvětluje František Neuman.

Pokud nevíte, jak zjistit, kterou normu splňuje váš současný vůz, naleznete to buď ve velkém technickém přeukazu v kolonke Emise a nebo v „Směrnici EHS/ES“ a taky v „EHK“. Převodné tabulky jsou na internetu volně dostupné.

Využijte této nabídky dokud je aktuální


Evropská legislativa neustále zpřísňuje omezení a poplatky pro majitele starších vozů. Na německých dálnicích jsou například po zavedení mýtného řidiči starších vozů dramaticky znevýhodněny cenami kvůli větší emisní zátěži pro životní prostředí.
Starší auta jsou taky bez debaty méně bezpečné jako nové vozy s kvalitnějšími technologiemi a díly.

Výměna starého auta za nový, modernější, úspornější a bezpečnější vůz je nyní dostupnější a jednodušší než kdykoliv předtím. Kontaktujte nás a využijte této speciální příležitosti, dokud je to aktuální.Všechny aktuality