Aktuality

30.01.2017

Citroën na Rallye Monte Carlo

Od 18. do 22. ledna 2017 se konala již 85. automobilová Rallye Monte-Carlo. Každý rok od roku 1911 nabírala rallye na významu a dnes se již těší statusu jednoho z nejlepších závodů aut na světě. Přestože závodníci v Citroënu nedosáhly očekávaných výsledků v letošním závodu, krátké zklamání tak vystřídalo odhodlání zazářit v dalším ročníku.

Jak probíhal závod na okruhu Monte-Carlo


Ve čtvrtek 18. ledna, první večer závodu, Stéphane Lefebvre neměl dobrý start. Citroën C3 WRC zapadl do sněhu poté, co řidič udělal chybu v nájezdu na trať v zatáčce. Francouz doslova zavařil spojku, když se ze sněhové závěje snažil dostat.

Rallye Monte Carlo

V tu chvíli ležely veškeré naděje francouzského týmu Citroën Total Abu Dhabi na ramenou irského jezdce Krise Meeke. Na zasněžených cestách dojel na 2. místě v SS3. V další části bohužel dostal smyk na ledovce a narazil do bariéry u dráhy. Přitom došlo k poškození auta, které ho na celý den zastavilo.

V sobotu pokračoval Kris v další etapě, kde bohužel ztratil 20 minut při řešení závady na zapalování. Vpodvečer, aby tomu nebylo málo, narazil do jeho auta další závodník a tím ukončil veškeré snahy rallye dokončit.

Manager týmu Yves Matton komentoval smolné jízdy: „ Nic se nedařilo podle plánu, a to i po tak vydařených testovacích jízdách. Na začátku dělali oba naši jezdci menší chyby, které nás již v tu chvíli stály lepší umístění. Měli jsme také potíže nastavit vše správně kvůli specifickým podmínkám. Máme před sebou hodně práce a nenecháme se zastavit letošním neúspěchem.“

Další závody před námi


Tým Citroënu se nyní chystá na závody ve Švédsku (9. - 12. února 2017) a další během roku v Mexiku.

Fotky z rallye Monte Carlo najdete na Flickeru.


Všechny aktuality