Aktuality

02.11.2017

Citroën CXperience Concept získal ocenění na přehlídce Chantilly Arts & Elegance Richard Mille 2017

Citroen CXperience stříborné barvy na výstavě

Citroën CXPERIENCE CONCEPT zvítězil na přehlídce Chantilly Arts & Elegance Richard Mille v kategorii „To nejlepší z výstavy“. Na akci, které se účastnilo 16 000 návštěvníků, zaujal zejména osobitým tvarováním karoserie. Právě ta mu nejspíš přinesla první příčku, kterou sdílí s jiným soutěžním vozem. CXPERIENCE CONCEPT představený poprvé před rokem na Paris Motor Show demonstruje moderní vizi automobilového komfortu očima Citroënu. Pro účast na letošním ročníku Chantilly Arts byl však CXPERIENCE CONCEPT personalizován čínským návrhářem Yang Li.

V pořadí již čtvrtý ročník akce Chantilly Arts & Elegance Richard Mille opět úspěšně spojil světy futuristických vozů a módy v Pařížském zámku Domaine de Chantilly. Tento rok se za výstavou pětice koncepčních a více než devadesáti historických vozů ze všech koutů světa vydalo více než 16 000 nadšenců.

O celkové vítězství v hlavní soutěži akce soutěžilo celkem pět koncepčních vozidel. Na vývoji každého z nich se však kromě automobilových gigantů podílel i jeden uznávaný módní návrhář. Citroën zaútočil na přední příčky ve spolupráci s čínským návrhářem Yang Li a toto spojení se skutečně vyplatilo. CXPERIENCE CONCEPT zaslouženě skončil na děleném prvním místě v kategorii „To nejlepší z výstavy“.

Vítězný koncepční model Citroënu již posbíral množství cen v minulosti. První z nich, tedy ocenění RTL-Auto Plus Grand Prix, získal již během svého představení veřejnosti v rámci Paris Motor Show 2016.

CXPERIENCE CONCEPT je produktem strategie „Be Different, Feel Good“, které se Citroën drží u svých hatchbacků. Nezaměnitelným vzhledem převrací CXPERIENCE CONCEPT zažité konvence špičkového designu a komfortu tím, že je neoddělitelně spojuje s využitými technologiemi v souladu s programem Citroën Advanced Comfort ®.