Aktuality

18.11.2014

Citroën C4 Cactus využívá Elastollan

Citroën si zakládá na inovacích. I to je jeden z důvodů, proč jako první z automobilek začal používat termoplastický polyuretan (TPU) bez nutnosti použití nátěru. Citroën používá TPU Elastollan® AC 55D10 HPM pro opláštění Citroënu C4 Cactus s tzv. Airbump. Více o tomto systému jsme psali v samostatném článku Airbump - účinná ochrana vozu.

Až dosud byl Elastollan používán v automobilovém průmyslu pro oplášťování kabelů, v prostoru motoru a v interiéru vozidla (kliky dveří, zakončení páky převodovky či vnitřní obložení držáku nápojů), nyní je dostupný i pro exteriér.

Generální ředitel nákupu pro program C4 Cactus u společnosti PSA Peugeot Jérôme Vinot Préfontaine o novém materiálu řekl: „Nárazníky Airbump® díky svému charakteristickému povrchu Elastollan® perfektně ztělesňují filozofii Citroënu C4 Cactus – mají styl a jsou multifunkční. Společně s BASF a dodavateli dílů Airbump® jsme dokázali vyvinout materiál a uspořádat výrobní proces tak, že obojí vyústilo v modely, jež nabízejí optimální kombinaci kvality, estetiky a nákladů.“

Elastollan má tyto vlastnosti:
- dlouhodobá životnost
- stylový vzhled
- pevnost v tahu
- odolnost proti oděru
- pružnost
- odolnost proti nárazu při nízkých teplotách a vysoká odolnost vůči okolnímu prostředí
- odolnost proti poškrábání, UV záření a povětrnostním vlivům
- snadné čistění a vysoká provozní teplota v rozsahu 120–150 °C.
-dobré montážní vlastnosti
- vytvář pružné dutiny, které se i po promáčknutí odrazí zpět

Díky tomu, že u Elastollanu není použit nátěr, není třeba žádná zvláštní údržba.V případě nehody Airbump výrazně snižuje náklady na opravu vozidla.


Všechny aktuality